3 ଦିନ ଲଗାତାର ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଆନ୍ତୁ, ମୂଳରୁ ଭଲ ହେଇଯାଇଥାଏ ଏହି ସବୁ ବଡ ରୋଗ

0
Advertisement

ପିଜୁଳି ଠୁ ବେଶି ଫାଇଦା ପିଜୁଳି ପତ୍ରରେ ଥାଏ । ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପିଜୁଳି ଗଛ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସବୁ ଲୋକ ପିଜୁଳି ହିଁ ଖାଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ରେ ରହିଛି ବହୁତ କିଛି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କି ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ କଣ କଣ ଫାଇଦା ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ପିଜୁଳି ପତ୍ରରେ ଭିଟାମିନ c ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ରହିଥାଏ । ଏହି ପତ୍ରରେ ବହୁତ ପ୍ରକାରର ମିନେରାଲ ରହିଛି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ଡେଙ୍ଗୁ ଜର ହୋଇଥିବା ସମୟରେ ଯଦି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ସକାଳୁ ୩ଟି ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଇଥାଏ ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ର ଶରୀରରେ କମିଥିବା ସେଲ ସବୁ ବଢ଼ିଥାଏ ।

ନହେଲେ ଆପଣ ପିଜୁଳି ପତ୍ରର କାଢ଼ା ମଧ୍ୟ ପିଇ ପାରିବେ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଡେଙ୍ଗୁ ଜର ବହୁତ ଜଲ୍ଦୀ କମିଥାଏ । ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଦ୍ଵାରା ମୋଟପଣ ମଧ୍ୟ କମ ହୋଇଥାଏ । ଆଜିର ସମୟରେ ମୋଟାପଣ ସମସ୍ତଙ୍କର ଚିନ୍ତା ର ବିଷୟ ଅଟେ । ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ୩ ଟି ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଇଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଖୁବ କମ ସମୟରେ ମୋଟାପଣ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

 

ମଧୁମେହ ଏମିତି ରୋଗ ଅଟେ ଯାହା ଆଜିକା ସମୟରେ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କୁ ହେଉଛି । ଏବଂ ଏହା ଶେଷ ହେବାର କୌଣସି ଉପାୟ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ସୁଗର ଲେଭେଲ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ହୋଇଥାଏ । ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଧିକ ଚାହା ପିଅନ୍ତି ଯଦି ସେମାନେ ଚାହା ବଦଳରେ ପିଜୁଳି ପତ୍ରର କାଢା ପିଅନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ସବୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ । ପିଜୁଳି ପତ୍ର କଲେଷ୍ଟ୍ରଲ କୁ ମଧ୍ୟ କମ କରିଥାଏ । ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ ।

ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତୁ । ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post 3 ଦିନ ଲଗାତାର ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଆନ୍ତୁ, ମୂଳରୁ ଭଲ ହେଇଯାଇଥାଏ ଏହି ସବୁ ବଡ ରୋଗ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/tini-dina-lagatar-khali-petare-khaantu/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here