୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଲତାଙ୍କ ପିଏ ସହ ବିବାହ କରି ପସ୍ତାଇ ଥିଲେ ଆଶା ଭୋସଲେ, ପୁଣି ଆର ଡି ବମରନଙ୍କ ସହ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଲଭ ଷ୍ଟୋରି

0
Advertisement


ବଲିଉଡରେ ସମସ୍ତଙ୍କର କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାହାଣୀ ରହିଛି । ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ କେବେ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ତ କେବେ ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ବହୁତ କଳାକାରମାନଙ୍କର ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରି ଆପଣମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଓ ଦେଖିଥିବେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଆଶା ଭୋସଲେଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି କହିବୁ । ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିଜ ଭଉଣୀଙ୍କ ପି.ଏ ସହ ବିବାହ କରି ପସ୍ତେଇ ଥିଲେ ଆଶା ।

ବଲିଉଡରେ ଆଶା ଭୋସଲେ ଜଣେ ମହାନ ଗାୟିକା ଅଟନ୍ତି । ସେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଭାଷାରେ ୧୪ ହଜାର ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି । ୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ପିତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ ବଡ ଭଉଣୀ ଲତା ମଙ୍ଗେସ୍କରଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଗୀତ ଗାଇଲେ ଓ ଅଭିନୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ବହୁତ କଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ବଡ ଭଉଣୀ ଲତା ମଙ୍ଗେସ୍କରଙ୍କର ବହୁତ ନାମ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଆଶା ଭୋସଲେଙ୍କୁ ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଲତାଙ୍କର ପି.ଏ(ଗଣପତ ରାଓ ଭୋସଲେ)ଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେ ତାଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଗଣପତ ଓ ତାଙ୍କର ପରିବାରର ଲୋକମାନେ ଆଶାଙ୍କ ପ୍ରତି ବହୁତ ଅନ୍ୟାୟ କରିଥିଲେ । ଆଶାଙ୍କୁ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶିବାକୁ ଦେଉ ନଥିଲେ। ଗଣପତ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ମିଶି ଆଶାଙ୍କୁ ମାରୁଥିଲେ ।

୧୯୬୦ ରେ ଦିନେ ଆଶା ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଧରି ନିଜ ମା’ଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ । ଆଶାଙ୍କର ବଡ ପୁଅର ନିଧନ ହୋଇସାରିଛି । ଏହା ପରେ ୨୦୧୨ ରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ସୁଇସାଇଡ୍ କରି ଦେଇଥିଲା ଓ ତାଙ୍କର ସାନ ପୁଅ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହୁଛି ।

ସ୍ଵାମୀ ଠାରୁ ଅଲଗା ରହିବା ପରେ ଆଶା ଫିଲ୍ମରେ ନିଜର କ୍ଯାରିୟର ଗଢିବାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଲେ । ରେକର୍ଡିଂ ସମୟରେ ରାହୁଲ ବରମନ୍ ଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହେଲା । ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ପ୍ରେମ କରି ବସିଲେ । ୧୯୮୦ ମସିହାରେ ସେ ଦୁଇଜଣ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ଆଗାମି ଜୀବନକୁ ସୁଖ, ଶାନ୍ତିରେ ବିତାଇଥିଲେ ।

The post ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଲତାଙ୍କ ପିଏ ସହ ବିବାହ କରି ପସ୍ତାଇ ଥିଲେ ଆଶା ଭୋସଲେ, ପୁଣି ଆର ଡି ବମରନଙ୍କ ସହ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଲଭ ଷ୍ଟୋରି appeared first on Odia News.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here