ହାର୍ଟଟାକ ଆସିବାର ମାସକ ପୂର୍ବରୁ ଶରୀର ଦେବାକୁ ଲାଗେ ଏହି ସବୁ ସଂକେତ, ପଢନ୍ତୁ ଏହି ଖବର

0
Advertisement


ଆଜିକାଲିର ଦୁନିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଟଙ୍କା କମେଇବା ପାଇଁ ରାତି ଦିନ ଏକ କରିଦେଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ନିଜ ଶରୀରର ଧ୍ୟାନ ରଖିପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ଶରୀର ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଉଛି । ଏହି ପରି ଶରୀର ଦୁର୍ବଳ ହେବା ଦ୍ଵାରା ହାର୍ଟଟାକ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣମାନଙ୍କୁ କିଛି ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ କହିବୁ । ଯାହା ହାର୍ଟଟାକ ହେବାର ୧ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ ।


ଆମ ଶରୀରରେ ହୃତପିଣ୍ଡର ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି । ଏହି ହାର୍ଟଟାକ ଦ୍ଵାରା ଦେଶରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ଲକ୍ଷଣ ଶରୀରରେ ଦେଖା ଦେଇଥାଏ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସବୁ ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ । ଛାତିରେ କଷ୍ଟ ହେବା, ବାନ୍ତି ଉଠାଇବା, ହାର୍ଟ ବର୍ନ, ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବା, ହାତରେ କଷ୍ଟ ହେବା, ନିଶ୍ଵାସ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବା, ଅଧିକ ଝାଳ ବାହାରିବା, ଗୋଡ ଫୁଲିବା ଓ ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇବା ଆଦି ହାର୍ଟଟାକ ପୂର୍ବର ସଙ୍କେତ ଅଟେ ।


ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର କାନ୍ଧ ବା ଅଣ୍ଟାରେ ଲଗାତାର କଷ୍ଟ ହେଉଛି, ତେବେ ଏହା ହାର୍ଟଟାକ ର ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ । ଛାତି ଛଡା ହାର୍ଟଟାକ ପୂର୍ବରୁ ବହୁତ ରୋଗୀ ମାନଙ୍କର ହାତ, ଦାନ୍ତ ମାଢି ଓ ଦାନ୍ତ ଆଦିରେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ ହୋଇଥାଏ । ଛାତି ଜଳା ପୋଡା ହେବା ମଧ୍ୟ ହାର୍ଟଟାକର ଏକ ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ । ପେଟରେ କଷ୍ଟ ହେବା ଓ ଅଧିକ ଝାଳ ବାହାରିବା ଆଦି ହାର୍ଟଟାକର ମୁଖ୍ୟ ସଙ୍କେତ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସବୁ ସଙ୍କେତ ଦେଖା ଦେଉଛି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ ।

The post ହାର୍ଟଟାକ ଆସିବାର ମାସକ ପୂର୍ବରୁ ଶରୀର ଦେବାକୁ ଲାଗେ ଏହି ସବୁ ସଂକେତ, ପଢନ୍ତୁ ଏହି ଖବର appeared first on Odia News.



Source link

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here