ସବୁବେଳେ ଯବାନ ରହିବାର ଫର୍ମୁଲା ବାସ ଖାଇବାର ଅଛି ଏହି ଶସ୍ତା ଫଳ ତା’ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର…

0
Advertisement

ଆପଣ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଲୋକ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କି କିଛି ଲୋକ ଅମୃତଭଣ୍ଡାକୁ ଏତେ ଘୃଣା କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ବି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ର ଏପରି କିଛି ଉପକାର ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହାକୁ ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ଆଉ ଅମୃତଭଣ୍ଡାକୁ ଘୃଣା କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ଏହା ବଦଳରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଦେବେ |

ପ୍ରକୃତରେ, ଅମୃତଭଣ୍ଡା ହେଉଛି ଏକ ଏପରି ଫଳ ଯାହା ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରୋଟିନ୍ ର ଭଣ୍ଡାର | ସକାଳେ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ | ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଅଧିକ ପରିମାଣର ପେପସିନ୍ ଏନଜାଇମ୍ ପ୍ରୋଟିନ୍ ଥାଏ, ଯାହା ଏକ ପ୍ରକାର ହଜମକାରୀ ରସ |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି, ଯାହା ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁ କି, ଏକ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ରେ 120 କ୍ୟାଲୋରୀ ଥାଏ, ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିରେ ଥିବା ଫାଇବର ଆପଣଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଓ ଏହା ସହ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ଏବେକା ସମୟରେ, ଟିଭି, ମୋବାଇଲ୍, ଲାପଟପ୍, କମ୍ପ୍ୟୁଟରରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କ୍ୱଚିତ୍ ଥିବେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଏପରି ଲୋକ ଥିବେ, ଯାହାଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତିର ସମସ୍ୟା ଥିବ | ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ୍ ସି ବ୍ୟତୀତ ଭିଟାମିନ୍ ଏ, ଯାହା ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଅମୃତଭଣ୍ଡା ନିୟମିତ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସମାଧାନ କରାଯାଇପାରିବ | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଅମୃତଭଣ୍ଡା ଖାଇବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ, କାରଣ ଏହା ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ହେଉଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣା ହ୍ରାସ କରିବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ |

ଅମୃତଭଣ୍ଡାର ସେବନ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବଢିବାକୁ ଦେଇ ନଥାଏ, କାରଣ ଏଥିରେ ପ୍ରଚୁର ଫାଇବର ଥାଏ | ଅମୃତଭଣ୍ଡାରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଥିବାବେଳେ ଏହା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସହିତ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଏକ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

The post ସବୁବେଳେ ଯବାନ ରହିବାର ଫର୍ମୁଲା ବାସ ଖାଇବାର ଅଛି ଏହି ଶସ୍ତା ଫଳ ତା’ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର… appeared first on Odianews24.info.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : http://odianews24.info/sabudina-jabana-biabha-farmula/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here