ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପେଟ ସଫା କରିବାର ଘରୋଇ ଉପାୟ, ଦୁଇ ମିନିଟରେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଦୂର

0
Advertisement

ବନ୍ଧୁଗଣ ପେଟ ସଫା ପ୍ରତିଦିନ ହେବା ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ । ନଚେତ ଏହା ବହୁତ ଗୋଳମାଳିଆ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଆଜିକାଲି, ଭୁଲ ଖାଇବା କାରଣରୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଖରାପ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମସ୍ୟାରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି । ଏବଂ ଖରାପ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ହେତୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ପେଟ ସକାଳେ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସଫା ହୋଇନଥାଏ । ଏବଂ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ ।

ସଠିକ୍ ପେଟର ଅଭାବ ହେତୁ ସକାଳେ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ୍, ବଦ ହଜମି, ଅମ୍ଳତା ଏବଂ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଦିନସାରା ଅସୁବିଧାରେ ରହିବାକୁ ପଡେ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର କହିବୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପେଟକୁ ସଫା ରଖିବ ଏବଂ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଯିବ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଯଦି ପେଟ ସଫା ହେଉନାହିଁ ତେବେ ଏହି ଦେଶୀ ପଦ୍ଧତିକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ, ଏହା ତୁରନ୍ତ ସଫା ହୋଇଯିବ । ଜୁଆଣୀ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିକାର । ପେଟକୁ ସଠିକ୍ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଜୁଆଣି ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ।

ଏହି ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଜୁଆଣି ମଞ୍ଜି ପାଉଡର, ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ କ୍ଷୀର, ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ ଗରମ ପାଣି ଆବଶ୍ୟକ । ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ଗରମ କ୍ଷୀର କିମ୍ବା ପାଣିରେ ଏକ ଚାମଚ ଜୁଆଣି ପାଉଡର ମିଶାଇବାକୁ ହେବ ଏବଂ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତୁ । ଜୁଆଣି ମଞ୍ଜିରେ ଓମେଗା ୩ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଭରପୂର ଅଟେ । ଯାହା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ କାମ କରେ ଏବଂ ଅନ୍ତନଳୀକୁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ରଖେ ।

ଆପଲ୍ ଭିନେଗାର ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିକାର । ପେଟ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଆପଲ୍ ଭିନେଗାର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଆପଲ୍ ଭିନେଗାରରେ ମିଳୁଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ । ଏହି ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଏକ ଲିଟର ପାତ୍ରରେ କିଛି ଆପଲ୍ ସ୍ଲାଇସ୍ ନିଅନ୍ତୁ, ଦୁଇ ଚାମଚ ଚିନି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ତିନିରୁ ଚାରି ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡିଦିଅ ତା’ପରେ ଏକ କପଡା ସହିତ ପାଣି ସିଝାନ୍ତୁ ଏବଂ ପାଣିକୁ ପୁଣି ପାତ୍ରରେ ରଖନ୍ତୁ ।

ଏହାକୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଚାମଚ ଆପଲ୍ ଭିନେଗାର ଦ୍ରବଣକୁ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ପିଅନ୍ତୁ । ଏହା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ମଜବୁତ କରିବ । ଅନ୍ତନଳୀ ସଫା ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ମୁକ୍ତ ହେବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ଦୃଢ଼ ହେବ । ଆପଲ ଭିନେଗାର ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ଅଟେ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପେଟ ସଫା କରିବାର ଘରୋଇ ଉପାୟ, ଦୁଇ ମିନିଟରେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଦୂର appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/sakalu-peta-safa-karibara-gharoi-upaya-kosta-kathinya-dura/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here