ରାମାୟଣରେ ଲୁବ-କୁଶ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଦୁଇ ଶିଶୁ କଳାକାର ଏବେ କେମିତି ଦେଖା ଯାଉଛନ୍ତି, କଣ କରୁଛନ୍ତି କାମ ଜାଣନ୍ତୁ …

0
Advertisement

ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ଘରେ ବସି ବୋର ହେଉଛନ୍ତି, ଏମିତିରେ ଦୂରଦର୍ଶନ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଇଁ ରାମାୟଣ ଏବଂ ମହାଭାରତ ପରି ଐତିହାସିକ ଶୋ ର ପୁନଃ ପ୍ରସାରଣ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଲୋକମାନେ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ରାମାୟଣକୁ ଅଧିକ ଦେଖୁଛନ୍ତି | ଏହି ସୋ ଯୋଗୁଁ ଦୂରଦର୍ଶନର ଦର୍ଶକ ମଧ୍ୟ ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ବିଶେଷକରି ରାମାୟଣ ସମସ୍ତ ଟିଆରପି ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବ ସମୟ ପରି, ଲୋକମାନେ ସୋ ଆରମ୍ଭ ହେବା ମାତ୍ରେ ଟିଭି ପରଦା ସାମ୍ନାରେ ଥାଆନ୍ତି | ରାମାୟଣର ପୁନଃ ପ୍ରସାରଣ ହେତୁ, ଏଥିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ କଳାକାରମାନେ ପୁଣି ଥରେ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି | ଏହି ସମସ୍ତ ଆଲୋଚନା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହେଇଯାଇଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିଶୁ କଳାକାରମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ରାମାୟଣରେ ‘ଲବ କୁଶ’ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ |

ରାମାୟଣରେ ଲବ କୁଶ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ କଳାକାରମାନେ ଆଉ ପିଲା ହେଇ ନୁହଁନ୍ତି, ବରଂ ସେ ଏବେ ବହୁତ ବଡ଼ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ଲୁବ କୁଶଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଉଭୟ ପିଲା ମରାଠା ଶିଶୁ କଳାକାର ଥିଲେ। ରାମାଣନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ରାମାୟଣରେ ଲବ ଚରିତ୍ରରେ ସ୍ଵପଲୀନ ଯୋଶୀ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବାବେଳେ କୁଶ ଭୂମିକାରେ ମୟୂରେଶ କ୍ଷତ୍ରେଦେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ରାମାୟଣ ତିଆରି ହେବାର 33 ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଅନୁମାନ କରିପାରୁଥିବେ ଯେ ଏହି ଶିଶୁ କଳାକାରମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେତେ ବଡ ହୋଇଯାଇଥିବେ |

ରାମାୟଣରେ ଲବ ପାଲଟିଥିବା କଳାକାର ସ୍ଵପଲୀନ ଯୋଶୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ସ୍ଵପଲୀନ ମରାଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ‘ଅମାନତ’, ‘ଦିଲ୍ ୱିଲ୍ ପ୍ୟାର୍ ଭାୟାର୍’, ‘ହାଡ୍ କାର୍ ଡି’, ‘ଭାବୀ’, ‘ଦେଶ ହିକ୍ଲା ଚାନ୍ଦ’, ‘ଗ୍ରୀନ୍ ଗ୍ଲାସ୍ ବାଙ୍ଗଲେସ୍’ ଭଳି ଅନେକ ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଟିଭି ବ୍ୟତୀତ ସ୍ଵପଲୀନ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆମକୁ ‘ଗୁଲାମ-ଇ-ମୁସ୍ତାଫା’, ‘ମିଟୱା’, ‘ବେଲକମ ଜିନ୍ଦାଗି’ ଏବଂ ‘ତୁ ହି ରେ’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବାର ଆମେ ଦେଖି ସାରିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ରାମାୟଣରେ କୁଶ ହୋଇଥିବା ମୟୂରେଶ କ୍ଷତ୍ରେଦେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁ ଜର୍ସିରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀର ସଭାପତି ଏବଂ ସିଇଓ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଅନେକ କମ୍ପାନୀରେ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୟୂରେଶ ମଧ୍ୟ ଲେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଲେଖକ ଭାବରେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ବିଦେଶୀ ଲେଖକଙ୍କ ସହ “ସ୍ପାଇଟ ଏଣ୍ଡ ଡେଭଲପ୍ମେଣ୍ଟ” ନାମକ ଏକ ପୁସ୍ତକ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ଏହା କି, ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରାମାୟଣକୁ ନେଇ ବହୁତ କ୍ରେଜ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି | ଅବସ୍ଥା ଏପରି ଯେ ଲୋକମାନେ ରାମାୟଣ ଦେଖିବାବେଳେ ନିଜର ସେଲଫି ଏବଂ ଫଟୋ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି | ଏହା ସହିତ, ରାମନଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଏବଂ ସଂଳାପ ଉପରେ ଅନେକ ମିମ୍ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି | କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ରାମାୟଣରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ହୋଇଥିବା ସୁନୀଲ ଲାହିରିଙ୍କ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଏହି ମିମ୍ ଉପରେ ଆସିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମିମ୍ ଗୁଡିକୁ ଦେଖି ସେ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ସେ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି |

ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାମାୟଣରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ରାବଣ ହତ୍ୟା ବିଷୟରେ କୁହାଯିବ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲଭ୍ କୁଶଙ୍କ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଏହା ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ତେଣୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସୂଚନା ନେଇ ଆଗେ ଚାଲିଆସିଛୁ |

The post ରାମାୟଣରେ ଲୁବ-କୁଶ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଦୁଇ ଶିଶୁ କଳାକାର ଏବେ କେମିତି ଦେଖା ଯାଉଛନ୍ତି, କଣ କରୁଛନ୍ତି କାମ ଜାଣନ୍ତୁ … appeared first on Odianews24.info.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here