ରାତିରେ ଏହି ଜିନିଷ କ୍ଷୀରରେ ମିଶାଇ ଚେହେରାରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ, ସକାଳକୁ ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ହେଇଯିବ କ୍ଷୀର ପରି ଧଳା

0
Advertisement


ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଚେହେରାକୁ ଗୋରା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ କେବଳ କ୍ଷୀରରେ ଏହି ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ମିଶାଇ ଚେହେରାରେ ଲଗାଇବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା କ୍ଷୀର ଭଳି ପୁରା ଗୋରା ହୋଇଯିବ । ଏହାକୁ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପାର୍ଲର ଯିବା ଦରକାର ନାହିଁ । ଏହାକୁ ଉଭୟ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ । ଏହା ଏକ ସରଳ ଉପାୟ ଅଟେ । ଯାହାକୁ ଆପଣ ଘରେ ସହଜରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପାରିବେ ।

ଏହି ଉପାୟକୁ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପାତ୍ରରେ ୪ ଚାମଚ କଞ୍ଚା କ୍ଷୀର ନିଅନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟ ପାଇଁ କେବେ ବି ଗରମ କ୍ଷୀର ବ୍ୟବହାର କରିବେ ନାହିଁ । ଏହା ପରେ ଆପଣ କୌଣସି ବି ଏଲୋବେରା ଜେଲ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ନେଇ ଏଥିରେ ମିକ୍ସ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ କ୍ଷୀର ଓ ଏଲୋବେରା ଜେଲକୁ ଆପଣ ଭଲ ଭାବରେ ମିକ୍ସ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଏହି ମିଶ୍ରଣରେ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ଜଳ ମିଶାନ୍ତୁ ।

ଏହା ପରେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିକ୍ସ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଆପଣ ତୁଳା ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ଚେହେରାରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ନିଜ ଚେହେରାକୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଗୋରା କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଉପାୟରେ ବି ଲଗାଇ ପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ଏକ ଛୋଟ ପାତ୍ରରେ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଢାଳି ଫ୍ରିଜରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଏହି ମିଶ୍ରଣଟି ପୁରା ବରଫ ଖଣ୍ଡ ହୋଇ ଯିବା ପରେ ଏହାକୁ ଫ୍ରିଜରୁ ବାହାର କରି ଆପଣ ନିଜ ଚେହେରାରେ ଲଗାନ୍ତୁ ।

ଏହାକୁ ୧୦ ମିନିଟ ନିଜ ଚେହେରାରେ ଲଗାଇ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ନିଜ ଚେହେରାକୁ ପାଣିରେ ସଫା କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ଦେଖିବେ କି ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା କ୍ଷୀର ଭଳି ପୁରା ସଫା ହୋଇ ଯାଇଛି । କହିବାକୁ ଗଲେ ଲୋକମାନେ ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା କ୍ରିମକୁ ବି ନିଜ ଚେହେରାରେ ଲଗାନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଦୂଷିତ ବାୟୁ, ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ଓ ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ପେୟ କାରଣରୁ ଆମ ଚେହେରା ଦିନକୁ ଦିନ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଓ ସମୟ ଅଭାବରୁ ଆମେ ନିଜ ଚେହେରାର ଧ୍ୟାନ ରଖିପାରୁ ନାହୁଁ । ସେଥିପାଇଁ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆପଣ ଏହି ଘରେଲୁ ଉପାୟକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ।

The post ରାତିରେ ଏହି ଜିନିଷ କ୍ଷୀରରେ ମିଶାଇ ଚେହେରାରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ, ସକାଳକୁ ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ହେଇଯିବ କ୍ଷୀର ପରି ଧଳା appeared first on Odia News.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here