ଯେଉଁଠି ୨ଶହ ଟଙ୍କାରେ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରି ଦିଅନ୍ତି ଅଭିଭାବକ

0
Advertisement


ବନଜୁଲ,୧୯।୧: ଆଫ୍ରିକାର ଗାମ୍ବିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଜବ ଦୃଶ୍ୟ। ଏଠାରେ ଅଭିଭାବକମାନେ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୨ଶହ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା କୁହାଯାଏ। ବ୍ରିଟିଶ ମିଡିଆ ଦ ସନରେ ଏହି ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏଠାରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କୁ କ୍ରୟ କରି କ୍ରେତାମାନେ ତାଙ୍କ ସହ ବଳାତ୍କାର କରନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଗରିବ ଦେଶ ଆଫ୍ରିକା ଅର୍ଥପାଇଁ ଏଭଳି କରୁଥିବା ଓ ଏହାର ଖରାପ ଆଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଅନେକ ଲୋକ ଫାଇଦା ଉଠାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଉକ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। କୁହାଯାଏ ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଖୋଲାଖୋଲି ପିଲାଙ୍କୁ କିଣାବିକା କରିଥାଆନ୍ତି ଓ ଏହାପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥାଆନ୍ତି। ଆଫ୍ରିକାରେ ଥିବା ରେସ୍ତୋରାଁରେ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସହ ନାବାଳିକାମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ବିଶେଷଜ୍ଞ ଓ ଚାଇଲ୍ଡ ପ୍ରୋଟେକସନ୍‌ ଆଲାଏନ୍ସ ଇନ୍‌ ଦ ଗାମ୍ବିଆ(Child Protection Alliance in The Gambia)ର ମତ ଅନୁଯାୟୀ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥାଆନ୍ତି। ଅନେକ ଅଭିଭାବକ ଏହା ଜାଣିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥପାଇଁ ଚୁପ୍‌ ରୁହନ୍ତି। ଆଉ କେତେଜଣ ଏବିଷୟରେ ଅଜ୍ଞ ଥାଆନ୍ତି।

The post ଯେଉଁଠି ୨ଶହ ଟଙ୍କାରେ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରି ଦିଅନ୍ତି ଅଭିଭାବକ appeared first on Dharitri Odia News.



Source link

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here