ଯଦି ଏହି ଭଲ କାମକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେବେ ରତନ ଟାଟା, ତେବେ ସେ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଧନୀ ଲୋକ ହୋଇଯିବେ

0
Advertisement


ରତନ ଟାଟା ହେଉଛନ୍ତି ଦେଶର ଏକ ଚର୍ଚିତ ଓ ବିଶ୍ଵାସୀ ବିଜନେସମ୍ୟାନ । ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ କି ରତନ ଟାଟା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ନିଜସ୍ଵ ସମ୍ପତି ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ନୁହେଁ । ଏହାର ଗୋଟେ କାରଣ ଏହା ଅଟେ କି ତାଙ୍କର ଆୟ ହେଉଥିବା ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରୁ ୬୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶ ସେ ସମାଜ ସେବାରେ ଲଗାଇଥାନ୍ତି ।

ଟାଟା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ମାଲିକ ରତନ ଟାଟାଙ୍କ ନାମ କେବଳ ଦେଶରେ ନୁହେଁ, ପୁରା ଦୁନିଆରେ ଚର୍ଚିତ । ରତନ ଟାଟା ଦୁନିଆର ଜଣା ଶୁଣା ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ।ରତନ ଟାଟାଙ୍କର ଜନ୍ମ ୨୮ ଡିସେମ୍ବର ୧୯୩୭ ମସିହାରେ ହୋଇଥିଲା । ୮୧ ବର୍ଷ ବୟସର ରତନ ଟାଟା ଆଜୀବନ ଅବିବାହିତ ରହିଛନ୍ତି ।

ରତନ ଟାଟା ୧୯୯୧ ମସିହାରୁ ୨୦୧୨ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟାଟା ଗୃପ କମ୍ପାନୀର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ରତନ ଟାଟା ଦୁନିଆର ଟପ୍ ଧନୀ ମାନଙ୍କ ଲିଷ୍ଟରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ହେଲେ ଯଦି ସେ ଚାହିଁବେ ତେବେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇପାରିବେ । ହେଲେ ରତନ ଟାଟା ନିଜ ଆୟର ଅଧା ପ୍ରତିଶତ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଦିଅନ୍ତି ।

ରତନ ଟାଟା ପ୍ରଥମେ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ର ମୁଲିଆ ରୂପେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କୁହାଯାଏ କି, ସେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ମୁଲିଆମାନଙ୍କର ଜୀବନ କେମିତି ହୋଇଥାଏ । ସେ ବହୁତ ସରଳ ସ୍ଵଭାବର ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି । ଜୀବନରେ ବହୁତ ସଂଘର୍ଷ କରି ସେ ଏହି ସଫଳତାକୁ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଛଡା ସେ ମୁଲିଆ ମାନଙ୍କର ସହାୟତା କରନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କର ସବୁ ଅସୁବିଧାରେ ତାଙ୍କ ସହ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ।

The post ଯଦି ଏହି ଭଲ କାମକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେବେ ରତନ ଟାଟା, ତେବେ ସେ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଧନୀ ଲୋକ ହୋଇଯିବେ appeared first on Odia News.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here