ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବି ହଳଦିଆ ପରିସ୍ରା ଆସେ, ତେବେ ହେଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ, ଏବେ ହିଁ ଜାଣି ନିୟନ୍ତୁ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ନଚେତ..!

0
Advertisement


ପରିସ୍ରା ଆମ ଶରୀରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା | ଅତ୍ୟଧିକ ଜଳ ଏବଂ ଶରୀରର କ୍ଷତିକାରକ ପଦାର୍ଥ ପରିସ୍ରା ଦ୍ୱାରା ଦୂର ହୋଇଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ପରିସ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ଏପରି କିଛି ଭୁଲ କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ | ଏହି ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ ଶରୀରରେ ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

ପରିସ୍ରା
ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ବେଳେବେଳେ ପରିସ୍ରାର ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହୋଇଯାଏ | ପରିସ୍ରା ରଙ୍ଗ ପଛରେ ଅନେକ କାରଣ ଥାଇପାରେ | ବେଳେବେଳେ, ପରିସ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ପରିସ୍ରା ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହୋଇଯାଏ | ଏହା କାହିଁକି ଘଟେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା |

ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ |

ଶରୀରରେ ଜଳ ଅଭାବ ହେତୁ ପରିସ୍ରାର ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହେବାକୁ ଲାଗେ | କାରଣ ଶରୀରରେ ଜଳ ଅଭାବରୁ ଶରୀରରେ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପରିସ୍ରାର ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହୋଇଯାଏ |

କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କର |

ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଦିନରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି କିମ୍ବା ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣରେ ଅଧିକ ସମୟ କାମ କରନ୍ତି, ତେବେ ପରିସ୍ରାର ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହୋଇପାରେ | ଅତ୍ୟଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରି କିମ୍ବା ଅଧିକ ସମୟ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣରେ କାମ କରି ଶରୀରର ଜଳ ପରି ନିଷ୍କାସିତ ହୁଏ ଏବଂ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଏ | ଏହା ପରିସ୍ରା ହଳଦିଆ ହୋଇପାରେ |

ସେଥିପାଇଁ ଶରୀରକୁ ସବୁବେଳେ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ 1 ଦିନରେ ଅତି କମରେ 4-5 ଲିଟର ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ | ଶରୀରରେ କଦାପି ଜଳର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ ଏବଂ ପରିସ୍ରା ହଳଦିଆ ହେବାର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ |

The post ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବି ହଳଦିଆ ପରିସ୍ରା ଆସେ, ତେବେ ହେଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ, ଏବେ ହିଁ ଜାଣି ନିୟନ୍ତୁ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ନଚେତ..! appeared first on Odianews24.info.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here