ପ୍ରତିଦିନ ଗୋଟେ ଗ୍ଲାସ ଲେମ୍ବୁ ପାଣିର ସେବନ କଲେ ମିଳିଥାଏ ଏହି ସବୁ ଚମତ୍କାରୀ ଲାଭ, ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବେ

0
Advertisement

ଗରମ ଦିନ କାହାକୁ ବା ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ । ସମସ୍ତେ ଏହି ଦିନକୁ ଘୃଣା କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦିନରେ ଆମ୍ବ, ଲେମ୍ବୁ, ତରଭୁଜ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ ଓ ଏହା ସବୁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ଏମିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ କି ଲେମ୍ବୁରେ ଥିବା ଚମତ୍କାରି ଲାଭ ବିଷୟରେ ଯାହା ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ଏହାକୁ ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ହଜମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ

ଲେମ୍ବୁରେ କିଛି କମ୍ପୋନେନ୍ଟ୍ସ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ଲିଭରରେ ପିତରସର ପ୍ରଡକ୍ସନକୁ ବଢାଇ ଦେଇଥାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଠିକ ରହିଥାଏ, ଓ ପ୍ରତିଦିନ ଗୋଟେ ଗ୍ଲାସ ଲେମ୍ବୁ ପାଣିର ସେବନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ପେଟର ବଦହଜମି, ପେଟ ଫୁଲିବା, ଆମ୍ବିଳା ହାକୁଡି ଦେବା ଇତ୍ୟାଦି ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ମୋଟାପଣରୁ ମୁକ୍ତି

ଓଜନ କମ କରିବା ପାଇଁ ସବୁଦିନ ଗୋଟେ ଗ୍ଲାସ ପାଣିରେ ୧ ଟି ଲେମ୍ବୁ ଓ ୧ ଚାମଚ ଚିନି ମିଶେଇ ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ଲେମ୍ବୁରେ ପେକ୍ଟିନ ଫାଇବର ଥାଏ । ଯାହା ଭୋକକୁ କମ କରିଥାଏ । ଯାହାଦ୍ଵାରା ପେଟ ସବୁବେଳେ ଭରି ରହିଲା ଭଳି ଲାଗେ ଓ ମୋଟାପଣ କମ ହେବାରେ ଲାଗିଥାଏ ।

ଏନର୍ଜି ବଢାଇ ଥାଏ

ଲେମ୍ବୁରେ ଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ଵ ହାଇଡ୍ରେଟଡ଼ ଓ ଅକ୍ସିଜେନରେ ଭରପୁର ହୋଇ ଥାଏ ଯାହା ଆମ ଶରୀରକୁ ଏନର୍ଜି ଦେଇଥାଏ ।

କିଡନୀ ଠିକ ରଖେ

ଲେମ୍ବୁ ଶରୀରରେ ପାଣିଭଳି କାମ କରିଥାଏ ଓ ମୁତ୍ରାଶୟର ମାର୍ଗକୁ ସଫା କରିଥାଏ ଓ ph ଲେବଲକୁ ଠିକ ରଖିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ହାର୍ମଫୁଲ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ବଢିବାରୁ ଅଟକେଇ ଥାଏ ଓ ଏହା ମୁତ୍ର ମାର୍ଗରେ ଇନଫେକ୍ସନରୁ ବଞ୍ଚେଇ ରଖିଥାଏ ।

ଜରରେ ଲାଭକାରୀ

କୁହାଯାଏ କି ଜର ହେଉ କି ଥଣ୍ଡା ବା ଫ୍ଳୁ ହେଉ ତେବେ ଲେମ୍ବୁର ରସ ପିଇବା ଦରକାର କାହିଁକି ନା ଏଥିରେ ହାର୍ମଫୁଲ ଇନଫେକ୍ସନ ଶରୀରରୁ ବାହାରି ଯାଇଥାଏ ।

ଆସ୍ଥମାରୁ ମୁକ୍ତି

ଲେମ୍ବୁର ରସ ଶ୍ୱାସ ସହ ଜଡ଼ିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଲେମ୍ବୁ ଆସ୍ଥମାରେ ପୀଡ଼ିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିଥାଏ । ସାଙ୍ଗମାନେ ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଭଲ ଲାଗିଲେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେଆର କରନ୍ତୁ । ଆଗକୁ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଟିପ୍ସ ପାଇବା ପାଇଁ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ପ୍ରତିଦିନ ଗୋଟେ ଗ୍ଲାସ ଲେମ୍ବୁ ପାଣିର ସେବନ କଲେ ମିଳିଥାଏ ଏହି ସବୁ ଚମତ୍କାରୀ ଲାଭ, ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବେ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : //headlines9.com/benifits-of-drinking-lemon-water-daily/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here