ପୁରୁଣା ରୁ ପୁରୁଣା କାଶ 5 ମିନିଟରେ ମୂଳରୁ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ସବୁଦିନ ପାଇଁ, କେବଳ କରନ୍ତୁ ଏହି ସହଜ ଘରୋଇ ଉପାୟ

0
Advertisement

ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଜଣାଇବୁ ଯାହାର ସେବନ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ କାଶ ଭଳି ସମସ୍ୟା ବହୁତ୍ ଶୀଘ୍ର ଏବଂ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦୂରେଇ ଯିବ । ଛୋଟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବଦଲୋକ ଓ ବୁଢ଼ା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଏବଂ କରିପାରିବେ । ଏହାର କୌଣସି ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ୍ ନାହିଁ । ଏହି ଉପାୟ ଟିକୁ ବାନାଇବା ସଂପୂଣ୍ଣ ସହଜ ଅଟେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ଓ ସେବନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ।

ଖଣ୍ଡେ ଅଦା ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ୪ ରୁ ୫ ଖଣ୍ଡ କରି କାଟି ଦିଅନ୍ତୁ । ଫୁଲ ଲାଗିଥିବା ଲବଙ୍ଗ ୪ ରୁ ୫ ଟି ନିଅନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ ୧୦ ଟି ଗୋଲମରିଚ ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ । ଏହି ତିନୋଟି ସାମଗ୍ରୀରେ ହିଁ ଆମେ ଏହି ଘରୋଇ ଔଷଧ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବା । ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଏକ ତାୱା ଗରମ କାରିନିଆନ୍ତୁ । ସେଥିରେ ଲବଙ୍ଗ ଓ ଗୁଜୁରାତି ପକାଇ ଭାଜି ନିଅନ୍ତୁ ।

ଆପଣ ଏହାକୁ କଲା ପଡ଼ିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାଜନ୍ତୁ ଯେପରି ସେ ଭାଜି ହୋଇ ସେଥିରୁ ଧୁଆଁ ବାହାରିବ । ପରେ ଏହାକୁ ଏକ ପାତ୍ରକୁ କାଢି ନିଅନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୁଲା ବନ୍ଦ କରି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଗରମ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ତାୱ ଉପରେ ଅଦାକୁ ସେକି ନିଅନ୍ତୁ । ୨ ପାର୍ଶ୍ଵ କୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ସେକି ଏକ ପାତ୍ରରେ କାଢି ନିଅନ୍ତୁ ।

ପରେ ଲବଙ୍ଗ ଓ ଗୋଲମରିଚ କୁ କୁଟି ଏହାର ପାଉଡର ବା ଗୁଣ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଠିକ୍ ସେହିଭଳି ଅଦାକୁ ମଧ୍ୟ ଛେଚି ନିଅନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମର ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇଯାଇଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାକୁ କିପରି ସେବନ କରିବେ । ୬ ମାସରୁ ୧ ବର୍ଷ ଶିଶୁ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ- ଆପଣ ଏକ ଚିମୁଟା ଲବଙ୍ଗ ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ନିଅନ୍ତୁ ସେଥିରେ ୧ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାଇ ଛୋଟ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଚଟାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ପରେ ଉଷୁମ ପାଣି ପିଇବା ପାଇଁ ଦିଅନ୍ତୁ ।

୨୦ ବର୍ଷରୁ ୯୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ – ଆପଣ ୧/୨ ଚାମଚ ଲବଙ୍ଗ ଓ ଗୋଲମରିଚ ପାଉଡର ରେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଅଦା ଛେଚା ରୁ ୫ ରୁ ୧୦ ବୁନ୍ଦା ରସ ଓ ସେଥିରେ ୧ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଭଲଭାବେ ଫେଣ୍ଟି ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଥରେ ସେବନ କରି ଆପଣଙ୍କ ପୁରୁଣା କାଶ ପାଇଁ ଆପଣ କେତେ ଉପଶମ ପାଉଛନ୍ତି ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଜଣାନ୍ତୁ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ପୁରୁଣା ରୁ ପୁରୁଣା କାଶ 5 ମିନିଟରେ ମୂଳରୁ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ସବୁଦିନ ପାଇଁ, କେବଳ କରନ୍ତୁ ଏହି ସହଜ ଘରୋଇ ଉପାୟ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : //headlines9.com/jete-puruna-kasa-heuthile-bhala-heijiba/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here