ପୁଅକୁ ହରାଇବା ପରେ ଦୁଃଖରେ ଥିଲେ ରାମାୟଣର ବିଭୀଷଣ, ରେଳ ଧାରଣରୁ ମିଳିଥିଲା ମୃତଦେହ…

0
Advertisement

ହିନ୍ଦୁ ଗ୍ରନ୍ଥ ‘ରାମାୟଣ’ (ରାମାୟଣ) ଉପରେ ଏମିତି ରେ ତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ସିରିଏଲ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ହେଇସାରିଛି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ରାମାଣନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ରାମାୟଣ ହିଁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି| ଯେତେବେଳେ ଦୂରଦର୍ଶନ ରେ ଏହି ରାମାୟଣର ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଥିଲା ସେତେବଳେ ରାସ୍ତା ଖାଲି ହେଇଯାଉ ଥିଲା | ଲୋକମାନେ ଦଳ ଦଳ ହେଇ ସେହି ଘର ଖୋଜୁ ଥିଲେ ଯେଉଁଠି ଟିଭି ଥିଲା | ଏହା ପରେ ସମସ୍ତେ ବଡ ଶ୍ରଦ୍ଧାର ସହିତ ରାମାୟଣକୁ ଦେଖୁଥିଲେ | ଏବେ ଲକଡାଉନ୍ ହେତୁ ଆଜିକାଲି ରାମାୟଣର ସିରିଏଲ୍ ପୁଣି ଥରେ ଦୂରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକଙ୍କର ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତି ପୁଣି ଥରେ ସତେଜ ହେଇଯାଇଛି | ପୂର୍ବ ପରି, ଏଥର ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ରାମାୟଣକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହର ସହିତ ଦେଖୁଛନ୍ତି |

ରେଳ ଧାରଣାରୁ ମିଳିଥିଲା ବିଭୀଷଣ ହେଇଥିବା ଅଭିନେତାଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର

ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ରାମାୟଣର ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ର ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଇଥିଲେ | ଏହି ସିରିଜରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ କଳାକାର ମାନେ ବଢିଆ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିବିଷଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ମୁକେଶ ରାୱଲ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ମୁକେଶ ରାୱଲ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି। 2016 ମସିହାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ମୁକେଶ ରାୱଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଅନେକ କଥା କୁହାଯାଇଥିଲା । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ମୁମ୍ବାଇର କାଣ୍ଡିଭାଲି ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଏକ ଟ୍ରକରେ ପଡିଥିବାର ମିଳିଥିଲା |

ପୁଅ କୁ ହରାଇବା ପରେ ଦୁଃଖରେ ଥିଲେ
ସୂତ୍ର ଅନୁସରେ ରାମାୟଣରେ ବିଭିଷଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ମୁକେଶ ରାୱଲ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର କାରଣ ବଢୁଥିବା ଟେନସନ ଥିଲା। କୁହାଯାଉଥିଲା ଯେ ସେ ଦୁଃଖିତ ଥିଲେ । ପୁଅର ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ ମୁକେଶ ରାୱଲ ଡିପ୍ରେସନ କୁ ପଳାଇଯାଇଥିଲେ । ପୁଅ ଯିବା ପରେ ସେ ବହୁତ ଏକୁଟିଆ ପଡି ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ବିବାହ କରି ଦେଇଥିଲେ ଏହାପରେ ସେ ଘରେ ଏକୁଟିଆ ରହିଥିଲେ। ଏହି ଏକାକୀତା ପଣ ଓ ପୁଅକୁ ହରାଇବାର ଦୁଃଖରେ ମୁକେଶ ଟ୍ରେନ୍ ତଳେ ଆସି ନିଜ ଜୀବନ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍ମୃତିରେ ଅଛନ୍ତି ଜୀବିତ
ମୁକେଶ ରାୱଲ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତି ସବୁବେଳେ ଆମ ମନରେ ଜୀବନ୍ତ ରହିବ | ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ରାମାୟଣର ବିଭିଷଣ କଳ୍ପନା କରୁ, ତାଙ୍କ ଚେହେରା ମନରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ଲାଗେ | ମୁକେଶ ଜଣେ ଉତ୍ତମ ଅଭିନେତା ଥିଲେ। ମୁକେଶ ରାୱଲ ରାମାୟଣରେ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଥିଏଟର କରୁଥିଲେ।

ମୁକେଶ ରାୱଲଙ୍କ ପରି ଆହୁରି ଅନେକ ଚରିତ୍ର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ରାମାୟଣରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ଆଜି ଆମ ମଧ୍ୟରେ ନାହାନ୍ତି | କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରାମାୟଣରେ ସୁଗ୍ରିଭା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦରଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ପରିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସୁନ୍ଦର ଜୀ ରାମଚରିତ ମାନସ ପାଠ କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଜୀବନ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ରାମାୟଣର ସହ କଳାକାରମାନେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ବର୍ତମାନ ଦୂରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ରାମାୟଣ ପୁଣି ଥରେ ହେଡଲାଇନ ହେଇଯାଇଛି | ଆଜିକାଲି ଏହା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଶୋ’ରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ରାମାୟଣ ବ୍ୟତୀତ ମହାଭାରତ, ଶକ୍ତିମନ୍ ଭଳି ପୁରୁଣା ହିଟ୍ ଶୋ’କୁ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରସାରଣ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି |

The post ପୁଅକୁ ହରାଇବା ପରେ ଦୁଃଖରେ ଥିଲେ ରାମାୟଣର ବିଭୀଷଣ, ରେଳ ଧାରଣରୁ ମିଳିଥିଲା ମୃତଦେହ… appeared first on Odianews24.info.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here