ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଇ ଏହି 16 ଟି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ

0
Advertisement

ଆପଣ ମାନେ କଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କେଉଁ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମର କିଛି ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଯାଏ । ଆଜି ଆମେ ସେହିପରି ପିଜୁଳି ପତ୍ରର କିଛି ଉପକାରିତା ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପିଜୁଳି ଗଛର ଉପକାରିତା । ଆପଣ ପିଜୁଲି ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ବହୁତ ରୋଗ ରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବେ, ଏହା ଆମକୁ 16 ଟି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ କରିଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି ପ୍ରକାରର ଉପକାର ମିଳିଥାଏ ।

ଆମେ ଯଦି ପିଜୁଳି ପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଖାଇବା ତେବେ ଆମକୁ ବହୁତ ବଡ ବଡ ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । କହିବାକୁ ଗଲେ ପ୍ରାୟ କିଛି ଲୋକଙ୍କର ଘରେ ଆଣ୍ଠୁ ଗଣ୍ଠି ରୋଗ ଦେଖାଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ସେହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ ହେବାପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଦରଜ ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ତାର ପତ୍ରକୁ ଆଣି ବାଟି ସାରିଲାପରେ ଏହାକୁ ଗରମ କରନ୍ତୁ ଓ ଏହା ପରେ ଦରଜ ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଦେଖିବେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କର ଦରଜ ଦୂରେଇ ଯିବ ।

ଏହାକୁ ଛୋଟ ବଡ ଲୋକେ ସମସ୍ତେ ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ରୋଗ ଅଛି, ଯେପରିକି ଡାଇରିଆ ରୋଗ ଅଛି ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ପାଣିରେ ଗରମ କରି ଓ ତାହାକୁ ଥଣ୍ଡା କରି କିଛି ଦିନ ଯାଏଁ ସେବନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଵପ୍ନଦୋଷ ରହିଥାଏ ସେହି ଲୋକ ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ରସକୁ ବାହାର କରି କିଛି ପରିମାଣରେ ମହୁ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଖୁବ ଜଲ୍ଦି ଭଲ ହୋଇଯିବ । ଏହା ଆମକୁ ପତଳା ହେବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ପିଜୁଳି ଗଛର କିଛି କଅଁଳିଆ ପତ୍ରକୁ ଆଣି ଗରମ କରି ଏହାର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ବହୁତ ପୁରୁଣା କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁର୍ବଳ ଲାଗୁଛି ତେବେ ଆପଣ କିଛି ପତ୍ର ଆଣି ତାର ରସ ବାହର କରିବା ପରେ ଏଥିରେ ସ୍ଵାଦ ଅନୁସାରେ ଚିନୀ ମିଶାଇ କିଛି ଦିନ ଯାଏ ପାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ଏହା କୋଲୋଷ୍ଟ୍ରୋଲ କମାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହା ଖରାପ କୋଲୋଷ୍ଟ୍ରୋଲ କୁ ମଧ୍ୟ ଠିକ କରିଥାଏ । ପିଜୁଳି ପତ୍ରକୁ ବାଟି ତାର ରସକୁ ଆପଣ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଏହା ଆପଣଙ୍କର ପାଚନତନ୍ତ୍ରରେ ପାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା କୁ ଠିକ କରିବା ସହିତ ଫୁଡ ପଏଜନ ରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଅଙ୍ଗ ବିନ୍ଧୁ ଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ର ରସ ପିଇବେ ତେବେ ଏଥିରୁ ଆପଣ ସବୁବେଳ ପାଇଁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ । ଏହା ଆଉ ଏକ ବଡ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି କରିଥାଏ । ସେ ହେଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ ଜ୍ଵର, ତେବେ ଆପଣ ଜମା ଡରନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ।

ଏହାର ରସ ଯଦି ଆପଣ ପିଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଚର୍ମ ଜନିତ ରୋଗ କିଛି ହେବ ନାହିଁ । ଆପଣ ଯଦି ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଚୋବାଇ ଖାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ପାଟି ତୁଣ୍ଡୁକା ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଆପଣ ପିଜୁଳି ଗଛର ତାଜା ପତ୍ର କୁ ଆଣି ଏହାକୁ ବାଟି ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ଵାରା ଏଥିରୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଉପସମ ପାଇପାରିବେ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଖାଇ ଏହି 16 ଟି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : //headlines9.com/pijuli-patrara-upakarita-achhi-bahut/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here