ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ଏଭଳି ସେବନ କରିବାର ଫାଇଦା ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ

0
Advertisement

ନମସ୍କାର, ବନ୍ଧୁଗଣ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବେଦ ଶାସ୍ତ୍ର ରେ ଅନେକ ରୋଗର ଅନେକ ଔଷଧି ବିଷୟରେ ଲେଖା ଅଛି । ପିଜୁଳି ସାଧରତଃ ଏକ ଫଳ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଜଣାଶୁଣା । କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ପିଜୁଳି ଗଛର ପତ୍ର ରେ କେତେ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି? ଏହାର ସେବନ କରିବାର ଫାଇଦା କେତେ? । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପିଜୁଳି ପତ୍ରର କିଛି ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହା କି ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ।

ପିଜୁଳି ଫଳ ଖାଦ୍ୟରେ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ହେବା ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ପିଜୁଳି ପତ୍ର ପିଜୁଳି ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର ଅଛି, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆମେ ଜାଣିନାହୁଁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଅନେକ ରୋଗରେ ଆରାମ ଦେଇପାରେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ପିଜୁଳିର ପତ୍ର ଆମ ପାଇଁ କିପରି ଲାଭଦାୟକ ।

କିଡିନି ପଥରୀ ସମସ୍ୟା ; ପଥରୀ ସମସ୍ୟାରେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ରସ କୁ ଗରମ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ କିଡିନି ଷ୍ଟନ କୁ ତାରଳାଇ ଦେବ ।

ରକ୍ତ ପରିଷ୍କାର : ମୁଖ ବ୍ରଣ, କୃମି, ପେଟ ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ରସ କୁ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ଲେମ୍ବୁ ଚୁପୁଡ଼ି ପିଅନ୍ତୁ ଏହା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ସଫା ହୁଏ । ମୁହଁ ବ୍ରଣ ହୁଏ ନାହିଁ ତଥା କୃମି ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୁଏ ।

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସହାୟକ: ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଜଟିଳ ଫ୍ୟାଟ କୁ ସୁଗାରରେ ପରିଣତ କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ରୋକିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍: ପିଜୁଳି ପତ୍ର ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଗୁଆ ପତ୍ରକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ, ରସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଗରମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଗଣ୍ଠି ପଡିଥିବା ସ୍ଥାନ ରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ ।

ପୁରୁଷଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା: ପିଜୁଳି ର ପତ୍ରକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ରସ ବାହାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସ୍ୱାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଚିନି ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ନିଅନ୍ତୁ, ଏହା ପୁରୁଷଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତାରେ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ଏଭଳି ସେବନ କରିବାର ଫାଇଦା ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/health-benifits-pijuli-ptra-kahile-miliba/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here