ଥଣ୍ଡା ଦିନରେ ହିଟର ଓ ବ୍ଲୋଅରର ଲଗାତାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ଵାରା ହୋଇପାରେ ଏହି ସମସ୍ୟା

0
Advertisement


ଥଣ୍ଡା ଦିନରେ ନିଜକୁ ଗରମ ରଖିବା ପାଇଁ ଆମେ ଗରମ କପଡା ଠାରୁ ନେଇ ନିଜର ଡାଏଟରେ ବି ଖାସ ଜିନିଷ ସାମିଲ କରିଥାଉ । ଅନ୍ୟ ପଟେ ଥଣ୍ଡା ଦିନରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରେ ରୁମ ହିଟର ଓ ବ୍ଲୋଅରର ବି ବହୁତ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଦରକାର ଠାରୁ ଅଧିକ ବ୍ଲୋଅର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ ।

ଆପଣଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କ ଉପରେ ପଡିଥାଏ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ

ହିଟର କିମ୍ବା ବ୍ଲୋଅର ଥରେ ଅନ କରି ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହାକୁ ମଝିରେ ମଝିରେ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ଓ ରୁମକୁ ପୂରାପୂରି ବନ୍ଦ କରି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯଦି ହିଟର ପାଖରେ ବସି ନାହାଁନ୍ତି ତ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଘର ବନ୍ଦ କରି ହିଟର ଅନ କରି ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ । ନଚେତ ରୁମରେ କାର୍ବନ ମନୋଅକ୍ସାଇଡ ଗ୍ୟାସ ଭରିପାରେ । ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କ ସହିତ ଶରୀରର ଅନ୍ୟ କେତେକ ଅଂଶକୁ ବି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରେ ।

ଶୋଇବା ସମୟରେ ନିଶ୍ଵାସ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରେ

ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ହିଟର ଅନ କରି ଶୋଇବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ବିଲକୁଲ ଭୁଲ ଅଟେ । ରାତି ସାରା ହିଟର କିମ୍ବା ବ୍ଲୋଅର ଅନ କରି ଶୋଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଵାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ବି ହୋଇପାରେ । ରୁମ ହିଟର କିମ୍ବା ବ୍ଲୋଅରର ବ୍ୟବହାର କରିବା ସବୁଠୁ ସାଧାରଣ ପ୍ରୋବ୍ଲେମ ଏହା ଅଟେ କି ରୁମଏୟାର ର ସମସ୍ତ ମୟଶ୍ଚର ହିଟର ଶୋଷି ନେଇଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ରୁମ ଭିତରର ପବନ ପୂରାପୂରି ଡ୍ରାଏ ହୋଇଯାଏ । ଏମିତିରେ ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କର ସ୍କିନ ସେଂସିଟିଭ ଅଟେ । ତେଣୁ ସ୍କିନ ଇଂଫେକ୍ଶନ, ରେଡନେସ ଓ କୁଣ୍ଡାଇ ହେବାର ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ।

The post ଥଣ୍ଡା ଦିନରେ ହିଟର ଓ ବ୍ଲୋଅରର ଲଗାତାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ଵାରା ହୋଇପାରେ ଏହି ସମସ୍ୟା appeared first on Odia News.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here