ତୁଳସୀ ପତ୍ର ସହ କ୍ଷୀର ଥରେ ପିଅନ୍ତୁ ତାପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର, ଫାଇଦା ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

0
Advertisement

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ କ୍ଷୀର ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହାର ଗୁଣ ବଢାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ତୁଳସୀ ପତ୍ରରେ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ । ବୋଧହୁଏ ଆପଣ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି କ୍ଷୀରରେ ବେସନ ପତ୍ର ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଖିଆଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଲାଭ ଦେଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଦୁଗ୍ଧ ଏବଂ ତୁଳସୀ ପତ୍ରକୁ ଏକାଠି ଖାଇବା ଉପକାର ବିଷୟରେ ।

ଯଦି ତୁଳସୀ କୁ ଗରମ କ୍ଷୀରରେ ମିଶାଇ ମଦ୍ୟପାନ କରାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ସ୍ନାୟୁ ପ୍ରଣାଳୀକୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ । ଏହା ଷ୍ଟ୍ରେସ୍ ହରମୋନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ଏବଂ ଆଙ୍ଗଷ୍ଟ ଏବଂ ଡିପ୍ରେସନକୁ ରୋକିଥାଏ, ଯାହା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ।
ଏଥି ସହିତ, କିଛି ଲୋକ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତା’ପରେ ସକାଳେ କ୍ଷୀରରେ ମିଶ୍ରିତ ତୁଳସୀ ପିଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ ।

ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆରାମ ଦିଏ । ଦୁଗ୍ଧ ଏବଂ ତୁଳସୀ କୁ ଏକାଠି ଖାଇବା ମଧ୍ୟ ହୃଦୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କିଡନୀରେ ପଥର ରଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦିଏ, ତେବେ ସେ କ୍ଷୀର ଏବଂ ବେସନ ନେବା ଉଚିତ୍, ଯେଉଁ କାରଣରୁ କିଡନୀ ପଥର ଧୀରେ ଧୀରେ ତରଳି ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ ।

ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଡିଜେନ୍ଫେକ୍ଟାଣ୍ଟ, ଫଙ୍ଗିସାଇଡାଲ୍, ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍ ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହା ଜ୍ୱରର ଚିକିତ୍ସାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ସାଧାରଣ ମ୍ୟାଲେରିଆ ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ବାରା ଜ୍ୱରର ଚିକିତ୍ସା କରିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି । ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁସାରେ ଜ୍ୱର ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଉଷୁମ କ୍ଷୀର ସେବନକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ତୁଳସୀ ପତ୍ର ସହ କ୍ଷୀର ଥରେ ପିଅନ୍ତୁ ତାପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର, ଫାଇଦା ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/health-benifits-of-tulasi-saha-khira-misei-piibara/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here