ଟ୍ରେନରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ହେଲା କଷ୍ଟ, ସେନାର ଏହି ଦୁଇଜଣ ଡାକ୍ତର ଏମିତି ବଞ୍ଚାଇଲେ ତା ଜୀବନ, ସମସ୍ତେ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା

0
Advertisement


ଭାରତୀୟ ସେନା ଉପରେ ଲୋକମାନେ ଗର୍ବ କରନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ତଳେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ଏମିତି କିଛି କରିଛନ୍ତି ଯାହା ପାଇଁ ସବୁ ଲୋକ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଶୁଣିଲେ ଖୁସିରେ ଆପଣ ବି ପ୍ରଶଂସା କରିବେ । କିଛି ଦିନ ତଳେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ଡାକ୍ତର ଚଳନ୍ତି ଟ୍ରେନରେ ଏକ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାର ଡେଲିଭରୀ କରାଇଛନ୍ତି ।

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏକ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ହାୱଡା ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଯାଉଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପରେ ହଠାତ ତାଙ୍କର ପ୍ରସବ ପୀଡା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଷ୍ଟେସନ ଆସିବା ପାଇଁ ବହୁତ ସମୟ ଥିଲା । ସେହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବା ଅସମ୍ଭବ ଥିଲା । ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ମହିଳା ବହୁତ ଜୋରରେ ଚିଲାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଆବାଜ ଭାରତୀୟ ସେନାର ୧୭୨ତମ ମିଲିଟାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ଶୁଣିଲେ । ମହିଳାଙ୍କର କଷ୍ଟଭରା ଆବାଜକୁ ଶୁଣି ସେମାନେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲେ । ଦୁଇଜଣ ଡାକ୍ତର କ୍ୟାପଟେନ ଲଳିତା ଓ କ୍ୟାପଟେନ ଅମନଦୀପ ମହିଳାଙ୍କର ପ୍ରସାବ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଦୁଇଜଣ ମିଶି ମହିଳାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ଡେଲିଭରି କରାଇଥିଲେ, ଯାହାଫଳରେ ଚାଲୁଥିବା ଟ୍ରେନରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ନିଜ ପିଲାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଡେଲିଭରି ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଯଦି ସେହି ସମୟରେ ସେନାର ମହିଳା ଦୁଇଜଣ ସେଠାରେ ନଥାନ୍ତେ ତେବେ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କର ଜୀବନ ବିପଦରେ ଆସିଯାଇଥାନ୍ତା । ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସବୁ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ସେନାର ମହିଳା ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକ ପ୍ରଶଂସାର ପାତ୍ର କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ ।

The post ଟ୍ରେନରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ହେଲା କଷ୍ଟ, ସେନାର ଏହି ଦୁଇଜଣ ଡାକ୍ତର ଏମିତି ବଞ୍ଚାଇଲେ ତା ଜୀବନ, ସମସ୍ତେ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା appeared first on Odia News.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here