ଜାଣନ୍ତୁ ଏବେ କେଉଁଠି ଅଛନ୍ତି ଟିଭିରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଏହି ଅଭିନେତା, ୨୦ ବର୍ଷ ଭିତରେ ଏତେ ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି କି ଆପଣ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ ନାହିଁ

0
Advertisement

ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲଗୁଡ଼ିକ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଘରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପୁରୁଣା ସୋ ଫେରାଇ ଆଣନ୍ତି | ଏହି ରାମାୟଣ ଏବଂ ମହାଭାରତ ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରର ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ କୃଷ୍ଣ ସିରିଏଲର ନାମ ମଧ୍ୟ ଯୋଡାଯିବ | ପରଦାରେ ରାମାୟଣ ଏବଂ ମହାଭାରତ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଖୁସି | ଏବେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପୁରୁଣା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ପରଦାରେ ଦେଖି ଉତ୍ସାହିତ ହେଇପାରିଛନ୍ତି | ସେହି ସମୟରେ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରର ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଲୋକେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ସେହି ଶୋ’ରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ କେଉଁ ଅଭିନେତା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜିକାଲି ସେମାନେ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି?

ପରଦାରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ |
ସର୍ଭଡମାନ ଡି ବାନାର୍ଜୀ ହେଉଛନ୍ତି ଅଭିନେତାଙ୍କ ନାମ ଯିଏ କି ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରର ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପରଦାରେ ଆଣିଥିଲେ। କୃଷ୍ଣଙ୍କର ତାଙ୍କର ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ଚିତ୍ର ଏବେବି ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଅଛି | ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସର୍ଭଦାମନଙ୍କୁ କୃଷ୍ଣ ଭାବରେ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି। ସେ ଯେପରି ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଭାବରେ ହସୁଥିଲେ ଏବଂ ରୁକ୍ମିଣୀ ଙ୍କ ର ଭୂମିକା ଦର୍ଶକ ଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗୁଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଭାବରେ ପୂଜା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସର୍ଭଡମ୍ୟାନ୍ 14 ମାର୍ଚ୍ଚ 1965 ରେ ଉନ୍ନାଓର ମାଗରୱାଡାଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। କାନଭପୁରରୁ ପାଠପଢି ସାରିବା ପରେ ସରବଡମାନ ପୁଣେ ଫିଲ୍ମ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରୁ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଆରମ୍ଭରୁ ଜଣେ ଅଭିନେତା ହେବାକୁ ସରଭାଦମାନ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ସେ ପରଦାରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ସର୍ବାଧିକ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଅର୍ଜୁନ, ଜୟ ଗଙ୍ଗା ମାୟା ଏବଂ ଓମ୍ ନାମ ଶିବୟା ଭଳି ସିରିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ସିରିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ସ v ରଭମନ୍ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ପର୍ବତ ଉପରେ କରୁଛନ୍ତି ଏହି କାମ
ଛୋଟ ପରଦା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ସ୍ୱାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ଏବଂ ଆଦି ଶଙ୍କରା ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଅନେକ ବଙ୍ଗାଳୀ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ବର୍ଷ ପରେ ସର୍ଭଡମ୍ୟାନ ଏମଏସ ଧୋନି: ଦ ଅନଟୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟୋରୀ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ସେ ପରଦାରେ ଅନେକ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କୃଷ୍ଣ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ |

ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସର୍ଭଦାମାନ ଟେଲିଭିଜନ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିଲେ | ଆଜିକାଲି ସର୍ଭଦାମନ ଋଷିକେଶ ଏହି ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଦୁନିଆରୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଠାରେ ଏକ ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ର ଚଳାଉଛନ୍ତି | ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କୃଷ୍ଣ ସିରିଏଲରେ କାମ କରିବାବେଳେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ମୁଁ 45-47 ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାମ କରିବି। ଏହା ପରେ ମୁଁ ଧ୍ୟାନ ପାଇଲି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ 20 ବର୍ଷ ଧରି ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି |

ସରବଦ୍ମାନ ପର୍ବତରେ ଏକ ମେଡ଼ିଟେସନ କେନ୍ଦ୍ର ଚଳାଉଛନ୍ତି | ଏଠାରେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରକୃତି ମଧ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତ କରନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପରଦାର ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ପଙ୍କକର ନାମକ ଏକ ଏନଜିଓ ମଧ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି। ଏହି ଏନଜିଓ ଅଧୀନରେ ସେ ପ୍ରାୟ 200 ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷାର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି। ଏହା ସହିତ, ସେମାନେ ଏକ ଭଲ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ 50 ଗରିବ ମହିଳାଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟ ତାଲିମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି |

The post ଜାଣନ୍ତୁ ଏବେ କେଉଁଠି ଅଛନ୍ତି ଟିଭିରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଏହି ଅଭିନେତା, ୨୦ ବର୍ଷ ଭିତରେ ଏତେ ବଦଳି ଯାଇଛନ୍ତି କି ଆପଣ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ ନାହିଁ appeared first on Odianews24.info.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here