ଚମତ୍କାରୀ ଔଷଧୀ ଅଟେ ହଳଦୀ ପାଣି, ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଆବା ଦ୍ଵାରା ହେଇନଥାଏ ଏହି 5 ଟି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ- Haldi Benefits

0
Advertisement

ବନ୍ଧୁଗଣ ନମସ୍କାର, ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହଳଦୀ ପାଣିର ଚମତ୍କାରୀ ଫାଇଦା ସମ୍ବନ୍ଧରେ କହିବୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ତ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ପୁରାତନ କାଳ ରେ ହଳଦୀ କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରା ଯାଉଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ହଳଦୀ କୁ ମସଲା ହିସାବରେ ଖାଦ୍ୟ ରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବାର ଏଭଳି ଅନେକ ଚାମତ୍କାରୀ ଫାଇଦା ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କହିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବେ । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆସନ୍ତି ଜାଣିବା ହଳଦୀ ପାଣି ର ଉପକାରୀତା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ।

୧. ବନ୍ଧୁଗଣ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ । ହଳଦୀ ରେ ଲିପୋପଲି ସାକାରାଇଡ୍ସ ଥାଏ ଏବଂ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇ ଥାଏ । ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସର୍ଦ୍ଦି, କାଶ ଭଳି ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା କମ ରହିଥାଏ ଅର୍ଥାତ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ପ୍ରକାର ଭାଇରାଲ ଇଂଫେକ୍ସନ ହୋଇନଥାଏ ।

୨. ବନ୍ଧୁଗଣ ହଳଦୀ କ୍ଷତ ଭରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା କୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିଥାଏ । ହଳଦୀ ରେ କ୍ଷତ ଭରିବାର ଗୁଣ ରହିଥାଏ । ତେଣୁ ଆପଣ ଯଦି ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବେ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଥିବା କ୍ଷତ କୁ ଶୀଘ୍ର ଭରିଥାଏ ।

୩. ବନ୍ଧୁଗଣ ହଳଦୀ ଆର୍ଥରିଟିସ ରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ । ହଳଦୀ ରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟି ଅକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ଗୁଣ ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ ଗଣ୍ଠି ବିନ୍ଧା ଦୂର କରିଥାଏ । ପ୍ରାୟତଃ ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ ଗଣ୍ଠି ଫୁଲିଥାଏ ଏବଂ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିସୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଯାହା ଫଳରେ ଆର୍ଥରିଟିସ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଯଦି ସପ୍ତାହ ରେ ୩ଦିନ ସକାଳେ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି ତେବେ ଜୀଵନ ସାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ରୋଗ ହେବ ନାହିଁ ।

୪. ବନ୍ଧୁଗଣ ହଳଦୀ କ୍ୟାନ୍ସର ଭଳି ରୋଗ ହେବାକୁ ଦେଇନଥାଏ । ହଳଦୀ ଏକ ଆଣ୍ଟି କ୍ୟାନ୍ସର ଉପାଦାନ ଅଟେ । ହଳଦୀ ରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟି କ୍ୟାନ୍ସର ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ଏହା କ୍ୟାନ୍ସର କୋଷକୁ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଦେଇ ନଥାଏ । ତେଣୁ ଆପଣ ଯଦି ସପ୍ତାହ କୁ ୩ ରୁ ୪ ଦିନ ହଳଦୀ ପାଣିର ସେବନ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତ ରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ୟାନ୍ସର ଭଳି ଭୟଙ୍କର ରୋଗ ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ି ଯାଇଥାଏ ।

୫. ବନ୍ଧୁଗଣ ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ହଜମ କ୍ରିୟା ରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା କୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଯେ କୌଣସି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥାନ୍ତି ତାହା ଅତି ସହଜରେ ହଜମ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଯାହା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଫ୍ୟାଟ ଜମାଟ ବାନ୍ଧି ନଥାଏ ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଶା କରୁଛି ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଥିବ । ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଲାଇକ ଓ ଶେୟାର କରିବେ ଓ ଏଭଳି କିଛି ହେଲ୍ଥ ଟିପ୍ସ ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରିବେ । ଧନ୍ୟବାଦ

The post ଚମତ୍କାରୀ ଔଷଧୀ ଅଟେ ହଳଦୀ ପାଣି, ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଆବା ଦ୍ଵାରା ହେଇନଥାଏ ଏହି 5 ଟି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ- Haldi Benefits appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : //headlines9.com/haladi-pani-piba-dwara-hoinathae/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here