ଘାସରେ ଖାଲି ପାଦରେ ଚାଲିଲେ ମିଳିଥାଏ ବହୁତ ଲାଭ, ଦୁର ହୋଇଯାଏ ଏହି ୪ଟି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

0
Advertisement


ଘାସରେ ଖାଲି ପାଦରେ ଚାଲିବା ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାର କେତେକ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଖାଲି ପାଦରେ ଘାସରେ ଚାଲିବା ଉଚିତ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା ସହ ଜଡିତ ଉପକାରିତା । ଖାଲି ପାଦରେ ଘାସରେ ଚାଲିବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ ବ୍ଲଡ ସରକୁଲେସନ ଠିକ ଭାବରେ ହୋଇଥାଏ । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଅନେକ ରୋଗ ଠାରୁ ଆମ ଶରୀରକୁ ସୁରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ ।

ଗୋଡ ଫୁଲିଯିବା ହେବ ଦୂର

ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କର ଗୋଡ ଫୁଲିଯାଏ, ସେମାନେ ଯଦି ଖାଲି ପାଦରେ ଘାସରେ ଚାଲିବେ, ତେବେ ତାଙ୍କର ଗୋଡ ଫୁଲା ଦୂର ହେବା ସହ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଆରାମ ବି ମିଳିବ । ବ୍ଲଡ଼ ସର୍କୁଲେସନ ଠିକ ଭାବରେ ନହେଲେ, ପାଦ ଫୁଲି ଯାଇଥାଏ ଓ କଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ, ହେଲେ ଖାଲି ପାଦରେ ଘାସରେ ଚାଲିଲେ ଗୋଡ ଫୁଲା ଦୂର ହେବା ସହ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ ।

ଅନିଦ୍ରା ରୋଗ ହୋଇଯିବ ଭଲ

ଅନିଦ୍ରା ଏକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଅଟେ । ଅନିଦ୍ରାକୁ ଏକ ପ୍ରକାରର ଘାତକ ରୋଗ କୁହାଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଅନିଦ୍ରା ରୋଗରେ ଗ୍ରସ୍ତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସବୁଦିନ ଖାଲି ପାଦରେ ଘାସରେ ଚାଲନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ନିଦ ହେବ ।

ନର୍ଭସ ସିଷ୍ଟମ ରହିବ ଭଲ

ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଖାଲି ପାଦରେ ଘାସରେ ଚାଲିଥାଉ, ସେତେବେଳେ ଆମ ଆକ୍ୟୁପଙ୍କଚର ପଏଣ୍ଟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ । ଯାହାଫଳରେ ଆମର ନର୍ଭସ ସିଷ୍ଟମ ଉପରେ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ନର୍ଭସ ସିଷ୍ଟମ ଭଲ କାମ କରିଥାଏ ।

ଚିନ୍ତାରୁ ହେବେ ମୁକ୍ତ

ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକ ମାନସିକ ଚିନ୍ତାରେ ଗ୍ରସ୍ତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସବୁଦିନ ଖାଲି ପାଦରେ ଚାଲନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଏହି ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହୋଇଯିବ । ଚିନ୍ତା ଏକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଓ ଏହାଦ୍ଵାରା ବିଭିନ୍ନ ବଡ ବଡ ରୋଗ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ ।

ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ହେବ ସତେଜ

ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ଠିକ ରହିବା ପାଇଁ ସବୁଦିନ ଖାଲି ପାଦରେ ଘାସରେ ଚାଲନ୍ତୁ । ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଚଷମା ପିନ୍ଧୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ବହୁତ ଉପକାରୀ ହୋଇଥାଏ ।

The post ଘାସରେ ଖାଲି ପାଦରେ ଚାଲିଲେ ମିଳିଥାଏ ବହୁତ ଲାଭ, ଦୁର ହୋଇଯାଏ ଏହି ୪ଟି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ appeared first on Odia News.



Source link

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here