ଘରେ ଆଖ ପାଖରେ ଯଦି ଅଛନ୍ତି ପାରା ବା ତିଆରି କରିଦେଇଛନ୍ତି ବସା, ତେବେ ହେଇ ଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ ନଚେତ

0
Advertisement

ଦୁନିଆର ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରତିଦିନ ଧନୀ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି | କେହି ଗରିବ ହେଇ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଜିର ସମୟରେ ସୁଖ ପାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ନାମ ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆତ୍ମା କମ୍ପିତ ହୁଏ | ପୂର୍ବରୁ, ମଣିଷ କେବଳ ନିଜର ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାହା ନୁହେଁ, ଏହି ଯୁଗରେ ଟଙ୍କା କେବଳ ଆମର ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରେ ନାହିଁ I ବରଂ ଟଙ୍କା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ସମାଜ ଆଖିରେ ମଧ୍ୟ ଧନୀ କରାଇଥାଏ |

କେବଳ ଟଙ୍କା ସହିତ ଆମେ ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ପାଇଥାଉ I ସେଥିପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଧନ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି I ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଦିନରାତି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି I କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଆଶା ଅନୁସାରେ ଫଳ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହା କାହିଁକି ଘଟେ ଆପଣ କେବେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି କି? ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କିଛି ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ରଖାଯାଏ I ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଟଙ୍କା ଆସିବାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ହେଇଥାଏ | ତେଣୁ, ଯଦି ତୁମେ ଟଙ୍କା ତୁମ ପାଖକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ତୁମେ ତୁରନ୍ତ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ତୁମ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ୍ |

1. ପାରା ବସା : ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଘରେ ପାରା ବସା ତିଆରି କରିବା ଅର୍ଥ ନକାରାତ୍ମକ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ସଠିକ୍ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି କାରଣରୁ ଘରେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ, ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ପାରା ବସା ଥାଏ, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ହଟାନ୍ତୁ |

2. ମହୁମାଛି: ମହୁମାଛି ଘରେ ଯେତେ ବିପଜ୍ଜନକ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଆଣିଥାଏ I ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ମହୁମାଛି ଥାଏ, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ |

3. ବୁଢିଆଣୀ ଜାଲ : ଯଦି ଘରେ ଏକ ବୁଢିଆଣୀ ଜାଲ ଅଛି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁନାହିଁ, ତେବେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ତୁମେ ତୁମ ଘରେ କୌଣସି ବୁଢିଆଣୀ ଜାଲ ଦେଖୁଛ, ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ବାହାର କର |

4. ଭଙ୍ଗା ଗ୍ଲାସ୍: ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଘରେ ଭଙ୍ଗା କାଚ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ବାସ୍ତବରେ, ଘରେ ଏକ ଭଙ୍ଗା କାଚ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ | ଏହା ସହିତ ଏହା ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ କରିଥାଏ | ତେଣୁ, ଯଦି ଏକ ଭଙ୍ଗା କାଚକୁ ଘରେ ରଖାଯାଏ, ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଫୋପାଡି ଦିଅନ୍ତୁ |

5. ବାଦୁଡ଼ି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ: ଯଦି ବାଦୁଡ଼ି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ଏଠାରେ ନିଜ ଘର ତିଆରି କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ | କାରଣ ଘରେ ଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମାନେ ଅସୁସ୍ଥତା, ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ କରନ୍ତି। ତେଣୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ଘରର ଝରକା , କବାଟ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ବାଦୁଡ଼ି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ଆପଣଙ୍କ ଘର ଭିତରକୁ ଆସିବ ନାହିଁ।

6. କାନ୍ଥରେ ଛିଦ୍ର: ଯଦି ଘରର କାନ୍ଥରେ ଛିଦ୍ର ଅଛି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଘରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଆହ୍ୱାନ କରିଥାଏ | ତେଣୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର କାନ୍ଥର ଗର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କରନ୍ତୁ |

7. ଟ୍ୟାପରୁ ପାଣି ପଡିବା : ଯଦି ଘରେ ଡ୍ରପ୍ ଟ୍ୟାପ୍ ଥାଏ ଏବଂ ଏଥିରୁ ଯଦି ପାଣି ଲିକ ହେଉଥାଏ , ଏହା କେବଳ ଜଳ ନଷ୍ଟ କରେ ନାହିଁ ବରଂ ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଆଣିଥାଏ | ତେଣୁ ଯଦି ତୁମର ଘରେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏକ ଡ୍ରପ୍ ଟ୍ୟାପ୍ ଅଛି, ଏହାକୁ ଠିକ୍ କର |

8. ଘୁଷୁରି: ଅନେକ ଥର ଯେତେବେଳେ ଆମେ ବାହାରକୁ ଯାଉଛୁ, ଘୁଷୁରିମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଦେଖାଯାଏ I ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ ଯେ ଯଦି ଘୁଷୁରିଟି କାଦୁଅରେ ଆବୃତ ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ହେବ, ଯଦି ଏହା ଶୁଖିଲା ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଏହା ଅଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ |

The post ଘରେ ଆଖ ପାଖରେ ଯଦି ଅଛନ୍ତି ପାରା ବା ତିଆରି କରିଦେଇଛନ୍ତି ବସା, ତେବେ ହେଇ ଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ ନଚେତ appeared first on Odianews24.info.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : http://odianews24.info/para-aapnak-ghara-pakhare-basa/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here