ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଏହି କମ୍ପାନୀ ଲଞ୍ଚ କଲା ଶସ୍ତା ସ୍କୁଟର, ଜାଣନ୍ତୁ ଦାମ ଓ ଏହାର ଖାସ ଫିଚର

0
Advertisement

କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ କେବଳ ଜୀବନର ଯାଉ ନାହିଁ ଏହା ସହିତ ସମସ୍ତ ଜିନିଷର କ୍ଷତି ବି ସହିବାକୁ ପଡୁଛି । ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବି ଖରାପ ହୋଇ ଯାଇଛି । କହିବାକୁ ଗଲେ ଯଦି ଅଟୋ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅଟୋ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ଚାଲୁ ଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା କାରଣରୁ ବିକ୍ରି ବି କମ ହୋଇ ଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଅଟୋମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀ ନିଜର ବିକ୍ରୟକୁ ଅଧିକ କରିବା ପାଇଁ Piaggio ଇଣ୍ଡିଆ ଭାରତରେ ନିଜର Vespa Notte ୧୨୫ ସ୍କୁଟରର ବିଏସ୬ ମଡେଲ ଲଞ୍ଚ କରି ଦେଇଛି । ବିଏସ୪ ମଡେଲ ଅନୁସାରେ ଏହାର ଦାମ ୧୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅଧିକ ଅଟେ ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ନୂଆ Vespa Notte ୧୨୫ ସ୍କୁଟରର ବିଏସ୬ର ଦାମ ୯୧,୮୬୪ (ଏକ୍ସ – ଶୋରୁମ) ରଖା ଯାଇଛି । ସବୁଠୁ ମହଙ୍ଗା ୧୨୫ ସିସି ସ୍କୁଟରରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ବି ଏହା ଇଟାଲିୟାନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ସ୍କୁଟର ଅଟେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛୁ କି କମ୍ପାନୀର ବିଏସ୪ ମଡେଲର ଦାମ ୭୨,୦୩୦ ଟଙ୍କା ଥିଲା ।

ଜାଣନ୍ତୁ ସ୍କୁଟର ଇଞ୍ଜିନର ଖାସ କଥା

ବିଏସ୪ ସାମ୍ନାରେ ବିଏସ୬ ମଡେଲରେ ଫ୍ୟୁଲ ଇଂଜେକସନ ସିଷ୍ଟମ ଓ OBD ପାର୍ଟ ଛଡା କୌଣସି ଖାସ ଚେଞ୍ଜେସ କରା ଯାଇ ନାହିଁ । ସ୍କୁଟରରେ ୧୨୫ ସିସିର ସିଙ୍ଗିଲ ସିଲିଣ୍ଡର ମୋଟର ଦିଆ ଯାଇଛି, ଯାହା ୯.୮bhpର ପାୱାର ଓ ୯.୬nmର ଟାର୍କ ଜେନରେଟ କରିଥାଏ । କମ୍ପାନୀର ସବୁ ୧୨୫ ସିସି ବେସ୍ପା ଓ ଏପ୍ରିଲିୟା ମଡେଲରେ ଏତିକି ହିଁ ପାୱାରର ମୋଟର ଦିଆଯାଇଥାଏ ।

ସ୍କୁଟରର ଅନ୍ୟ ଫିଚର୍ସ

Vespa Notte ୧୨୫ ଦୁଇଟି ଚକରେ ଡ୍ରମ ବ୍ରେକ ଦିଆ ଯାଇଛି । ଫ୍ରଣ୍ଟ ଡ୍ରମ ବ୍ରେକ ୧୪୯ mm ଓ ରିୟାର ଡ୍ରମ ବ୍ରେକ ୧୪୦ mmର ଅଟେ । ଏଥିରେ ଡିସ୍କ ବ୍ରେକର ଅପଶନ ମିଳି ନ ଥାଏ । ଏହି ସ୍କୁଟର ନିଜର ରେଟ୍ରୋ – ମର୍ଡନ ଷ୍ଟାଇଲ ପାଇଁ ଜଣା ଯାଇଥାଏ । ଏଥିରେ ରାଉଣ୍ଡ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲେପ, ଟ୍ରଡିଶନଳ ରିବୟୁ ମିରର, ଚଉଡା ଓ ଆରାମଦାୟକ ସିଟ ଓ ଭଲ ଫ୍ଲୋର ବୋର୍ଡ ମିଳିଥାଏ ।

ସ୍କୁଟରକୁ ପୂର୍ବ ଭଳି ଡାର୍କ କଲର ସ୍କିମରେ ରଖା ଯାଇଛି । ସ୍କୁଟରରେ କେଉଁଠି ବି କ୍ରୋମ ଫିନିଶ ଦେଇ ନାହିଁ । ଭାରତରେ ଏହି ସ୍କୁଟର ସାମ୍ନାରେ ହୋଣ୍ଡା Grazia ୧୨୫, ଟିଭିଏସ Ntorq ୧୨୫, ସୁଜୁକୀ Burgman Street ୧୨୫, ସୁଜୁକୀ Access ୧୨୫ ଓ ଏପ୍ରିଲିୟା Sr ୧୨୫ ଭଳି ସ୍କୁଟର ଅଛି ।

The post ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଏହି କମ୍ପାନୀ ଲଞ୍ଚ କଲା ଶସ୍ତା ସ୍କୁଟର, ଜାଣନ୍ତୁ ଦାମ ଓ ଏହାର ଖାସ ଫିଚର appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/grahaka-mananka-pain-khusi-khabar/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here