କିଡନୀକୁ ସବୁବେଳେ ସୁସ୍ଥ ରଖିବ ଏହି ୫ଟଙ୍କାର ଜନିଷ, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଉପାୟ- ଆଜି ହିଁ ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ

0
Advertisement


କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକ ଏବଂ ଏକାକୀ ରହୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ନିଜକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ | ଭଲ ଏବଂ ସ୍ଵାସ୍ତ୍ୟ ପାଁଇ କିଛି ଉପକାରୀ ଖାଇବା ଖାଇବାକୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ନ ଥାଏ | ଲୋକେ ନିଜ ର ଵ୍ୟସ୍ତବହୁଳତା କୁ ନେଇ ବାହାରେ ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବାହାର ର ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଆମର କିଡନୀ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ | ଶରୀର ରେ କିଡନୀ ଖରାପ ହୁଏତ ନାନା ପ୍ରକାର ର ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେଇଥାଏ I ତେଣୁ ସର୍ବଦା ଆମ କୁ ନିଜ କିଡ୍ନୀ କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ I କିଡ୍ନୀ ଖରାପ ହେଲେ ଆମ ଶରୀର ରେ ନାନା ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଇଥାଏ I

ଅନେକ ଲୋକ କିଡନୀ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଦାମୀ ଚିକିତ୍ସା କୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ଏହି ଚିକିତ୍ସା ମହଙ୍ଗା ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ମଧ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଅଟେ | ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସହଜ ଉପାୟ କହିବା କୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସହଜ ଅଟେ I ଆପଣ ଏହା କରିବାରେ ଅଧିକ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରିବେ ନାହିଁ | ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ଜିନିଷର ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର 5 ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏହା ପ୍ରତୋକ ଦିନ ଆପଣ ଖାଇବା ରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି I ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଜିନିଷ ବିଷୟ ରେ କହିବା କୁ ଯାଉଛେ ଏହା ହେଉଛି ଧନିଆ ପତ୍ର I

ଏହି ଉପାୟରେ ଧନିଆ ରସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ |
ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହାତଗଣତି ସବୁଜ ଧନିଆ ଧୋଇ ସଫା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଏହାକୁ କାଟି ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଏକ ଲିଟର ପାଣି ଗ୍ୟାସରେ ଗରମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିରେ କଟା ଧନିଆ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ପ୍ରାୟ 10 ମିନିଟ୍ ଫୁଟାଇବାକୁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ | ୧୦ ମିନିଟ୍ ରାନ୍ଧିବା ପରେ ପାଣି କୁ ଥଣ୍ଡା କରନ୍ତୁ | ଏହି ପାଣି କୁ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ ପିଅନ୍ତୁ |

ଏହି ରସର ଉପକାର କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ |

-କିଡନୀ ସଫା କରିବା |

-ରକ୍ତ ହେଉଛି ଡିଟକ୍ସ |

-ସୁସ୍ଥ ହୃଦୟ

-ଶରୀରରୁ ଜୀବାଣୁ ବିଲୋପ |

-ଚର୍ମ ସଫା ରହିଥାଏ |

-ଆମ ର ହାଡ଼ ଗୁଡିକ ମଜବୁତ ହେଇଥାଏ |

-କମ୍ ଚିନି ସ୍ତର |

-ମଧୁମେହର ଚିକିତ୍ସା |

The post କିଡନୀକୁ ସବୁବେଳେ ସୁସ୍ଥ ରଖିବ ଏହି ୫ଟଙ୍କାର ଜନିଷ, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଉପାୟ- ଆଜି ହିଁ ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ appeared first on Odianews24.info.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here