କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଆସିଲା ଭଲ ଖବର: ଏ ଯାଏଁ ଭାରତରେ ହୋଇନାହିଁ ସାମୁହିକ ସଂକ୍ରମଣ

0
Advertisement


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଭଲ ଖବର ଆସିଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର୍) ଦାବି କରିଛି ଯେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଭାରତରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ବା ସାମୁହିକ ଭାବେ ବିସ୍ତାର କରୁନାହିଁ। ଅର୍ଥାତ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରେ ସକରାତ୍ମକ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଗଲା, ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପିଯିବ | ଇଣ୍ଡିଆନ କାଉନସିଲ ଅଫ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମଆର) ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବଳରାମ ଭାର୍ଗବ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସାମୁହିକ ସଂକ୍ରମଣର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ | କାରଣ କୋଭିଡ -୧୯ ରୋଗର ବିସ୍ତାର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ନମୁନା ନକରାତ୍ମକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

ଆଇସିଏମଆରର ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ ନମୁନା ନିଆଯାଇଛି, ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଦେଶରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଯାହାର ନମୁନା ନିଆଯାଇଛି, ସେମାନେ ବିଦେଶ ଯାଇ ନାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା ବିଦେଶ ଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏହି ନମୁନାଗୁଡିକ ଆଧାରରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଭାରତରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରୂପ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି, ଯାହା ପରସ୍ପରକୁ ସହଜରେ ବ୍ୟାପିପାରେ।

 

ଆଇସିଏମ୍ଆର୍ ଏହି ନମୁନାଗୁଡ଼ିକୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଲ୍ୟାବକୁ ପଠାଇଥିଲା | ଆଇସିଏମ୍ଆର୍ ର କହିବା ମୁତାବକ ଦେଶର ୫୨ ଟି ପରୀକ୍ଷା ଲ୍ୟାବରୁ ମୋଟ ୧୦୦୦ ନମୁନା ନିଆଯାଇଛି | ଏମାନେ ୧୦୦୦ ଲୋକ ଥିଲେ ଯାହାର କୌଣସି ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ନଥିଲା, ଅର୍ଥାତ୍ ସେମାନେ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିନଥିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୭ ରେ, ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୫୦୦ ନମୁନାଗୁଡିକର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସମସ୍ତ ନକରାତ୍ମକତା ଥିବାର ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଆଇସିଏମ୍ଆର୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ନମୁନା ନେବ ଏବଂ ସେଗୁଡିକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବ | ଏହି ଫଳାଫଳକୁ ଆଧାର କରି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାର ରଣନୀତି ବଦଳାଇବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |



Source link

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here