କରନ୍ତୁ ଏହି ସହଜ ଘରୋଇ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉପାୟ, ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତ ହୋଇଯିବ ମୋତି ଭଳି ଧଳା

0
Advertisement

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିଛୁ ଦାନ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ମୁଖ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ କୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ରାମବାଣ ଘରୋଇ ଉପାୟ । ଦାନ୍ତକୁ ସଫା ରଖିବା ସହିତ, ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧଳା ରଖିପାରେ । ବେକିଂ ସୋଡା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ । ଦାନ୍ତ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ବେକିଂ ସୋଡା ସହିତ ଦାନ୍ତକୁ ଏକ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ସଫା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ବେକିଂ ସୋଡାରେ ଟିକେ ପାଣି ମିଶାନ୍ତୁ ।

ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ଏହା କରିବା ପରେ, ଆପଣ ନିଜେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ଏହା କରିବା ବନ୍ଦ କରି ଦିଅନ୍ତୁ ଅଧିକ ଦିନ ଏଭଳି କଲେ ଦନ୍ତ କ୍ଷୟ ହୋଇଥାଏ ।

କଦଳୀ ଏବଂ କମଳା ଚୋପା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଆପଣ କଦଳୀ ଏବଂ କମଳା ଚୋପା ସହିତ ଦାନ୍ତ ସଫା କରିପାରିବେ ଏହା ଅନେକ ଫାଇଦା ଦେଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ କଦଳୀ କିମ୍ବା କମଳା ଚୋପା ଭିତରେ ଥିବା ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଦାନ୍ତରେ ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ୧୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ପେଷ୍ଟ ଦେଇ ଦାନ୍ତ ଘଷନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ଥିବା ପୋଟାସିୟମ୍ ଏବଂ ବ୍ରୋମାଇନ୍ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତ ସଫା କରିବାରେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଲୁଣ ସହିତ ଦାନ୍ତକୁ ସଫା କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦେଖିଥିବେ ଯେ ଟୁଥପେଷ୍ଟରେ ଲୁଣ ଅଛି ବୋଲି ପ୍ରାୟତ କୁହାଯାଏ । ଏହା କେବଳ ଦାନ୍ତକୁ ସଫା କରେ ନାହିଁ, ବରଂ ଆପଣଙ୍କର ଦାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଦାନ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଳି ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଦୂରରେ ।

ଅଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ । ଆମଲେଟ୍ ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଣ୍ଡାର ଚୋପାକୁ ଫୋପାଡି ଦେବାକୁ ପଡିବ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦାନ୍ତ ସଫା କରିବାରେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଅଣ୍ଡାର ଚୋପା କ୍ୟାଲସିୟମରେ ବହୁତ ଅଧିକ ଏବଂ ସେଠାରେ 27 ଟି ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦାନ୍ତ ସଫା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post କରନ୍ତୁ ଏହି ସହଜ ଘରୋଇ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉପାୟ, ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତ ହୋଇଯିବ ମୋତି ଭଳି ଧଳା appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/ehi-gharoi-upaya-dwara-hala-diya-danta-hoijiba-dhala/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here