ଏହି 1 ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ସୁଗାର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ପେଟ ରୋଗ ମୋଟାପା, ସବୁ ହେଇଯିବ ମୂଳରୁ ଭଲ

0
Advertisement

ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୁଗରେ ସମସ୍ତେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରୋଗରେ ପୀଡିତ ହେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେତେକ ରୋଗ ପାଇଁ ଯେତେ ବି ଔଷଧ ଖାଇଲେ ମଧ୍ୟ ସେହି ରୋଗର ଉପଶମସ ଠିକ ଭାବରେ ହୁଏ ନାହିଁ । ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଏକ ପତ୍ର ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହାକୁ ଚୋବାଇ କିମ୍ବା ପାଣିରେ ସିଝାଇ ଖାଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରାୟତଃ ରୋଗ ଯେମିତି କି ଗଣ୍ଠି ରୋଗ, ଆଣ୍ଠୁ ବିନ୍ଧା, ଅଣ୍ଟା ବିନ୍ଧା ରୋଗ ଭଳି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଓ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ମଜବୁତ ହୋଇଯାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପତ୍ର ବିଷୟରେ ।

ଏହି ପତ୍ରଟି ହେଉଛି ପାନ ପାତ୍ର । ପ୍ରାଚୀନ କାଳରୁ ପାନ ପତ୍ର ବିଷୟରେ ଆୟୁର୍ବେଦରେ ବର୍ଣନା କରାଯାଇଛି । ପାନ ପତ୍ରରେ ମିଳୁଥିବା ପଦାର୍ଥ ଶରୀରର ଟକସିନକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥାଏ । ଏଥିରେ ବହୁତ ପ୍ରକାର ପଦାର୍ଥ ମିଳେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା କି ଶରୀର ବହୁତ ସାଂଘାତିକ ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଥାଏ ।

ମଧୁମେହ ରୋଗକୁ ମୂଳରୁ ସମାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପାନରେ ଏନ୍ଟି ହାଇପୋ ଗ୍ଲାଇସା ଗୁଣ ଥାଏ । ଏହା ରକ୍ତରେ ଥିବା ଗ୍ଳୁକୋଜକୁ କମ କରିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏହା ଦ୍ଵାରା ଡାୟବେଟିସ ରୋଗ ବି ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ପେଟ ସମ୍ଭନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ରୋଗ ଯଥା ଗ୍ୟାସ, ପେଟ ଖରାପ, ହଜମ ନ ହେବା ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ପାନ ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ସିଝାଇ ଏହି ପାଣିକୁ ସେବନ କରିବା ଦ୍ଵାର ଆପଣଙ୍କ ପାଚନ ଶକ୍ତି ସଠିକ ହେବା ସହ ଏସିଡିଟି ଓ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟାରୁ ବି ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଓ ଭୋକ ବି ବଢିଥାଏ ।

ଶରୀର ଦୁର୍ଗନ୍ଧକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ, ଆଲକହଲ ସେବନ କରିବା ପରେ ମୁହଁର ଗନ୍ଧକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ, ଓଜନ କମାଇବା ପାଇଁ ଓ ମୋଟପଣକୁ କମ କରିବା ପାଇଁ ପାନ ପତ୍ରକୁ ପଣିରେ ସିଝାଇ ଏହି ପାଣିକୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ହୃଦୟର କୌଣସି ରୋଗ ଅଛି କିମ୍ବା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲକୁ କମାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ପାନ ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ସିଝାଇ ଏହି ପାଣିକୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଏହି ରୋଗ ମୂଳରୁ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଗଣ୍ଠି, ଆଣ୍ଠୁ ବିନ୍ଧା, ଅଣ୍ଟା ବିନ୍ଧା ସମସ୍ୟା ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ପାନ ପତ୍ରକୁ ସିଝାଇ ଏହି ପାଣିକୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଏହି ଭଳି ଭୟଙ୍କର  ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଯିବ । ଯଦି ଆପଣ ଆଳସ୍ୟ କିମ୍ବା କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଦୁର୍ବଳ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ପାନ ପତ୍ରକୁ ସିଝାଇ ଏହି ପାଣିକୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ବି ଏହି ସବୁ ସମସସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଯିବ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ଏହି 1 ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ସୁଗାର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ପେଟ ରୋଗ ମୋଟାପା, ସବୁ ହେଇଯିବ ମୂଳରୁ ଭଲ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/health-tips-gote-patra-ra-benifit-kahiba-dwara/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here