ଏହି ସବୁ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ୫ଟି ସବୁଠୁ ବଡ ଜିନିଷର ଚୋରୀ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତା ବି କରି ପାରିବେନି

0
Advertisement


ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ସୁନା ରୂପା ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷର ଚୋରୀ କରିଥାନ୍ତି । ଯାହାକୁ ସେମାନେ ବିକ୍ରି କରି ନିଜର ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ କରିଥାନ୍ତି । ହେଲେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ୫ଟି ସବୁଠୁ ବଡ ଚୋରୀ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ରହିଯିବେ ଯେ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ କଣ କଣ କରିପାରନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ବଡ ଚୋରୀ ବିଷୟରେ ।

୧. ସବମରିନ ର ଚୋରୀ

୧୯୬୮ ମସିହାରେ ଶୀତଳ ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ସିଆଇଏ ରୂଷର ସବମରିନକୁ ଚୋରୀ କରିଥିଳା । ଯାହାର ଏୟାରଫୋର୍ସ ଟେକନିକ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ସେମାନେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ସବମରିନକୁ ଖୋଜି ପାଇଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପାଣିର ୧୬,୫୦୦ ଫୁଟ ଗଭୀରତାକୁ ଯିବା ପାଇଁ ପଡିଥିଲା । ଏହି ମିସନଟି ସବୁ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଗଭୀରତାର ମିସନ ଥିଲା ।

୨. ଡାୟନାସୋର ର ହାଡ ଚୋରୀ

୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । କାରଣ ସେ ଡାୟନାସୋରର ହାଡକୁ ଚୋରୀ କରିଥିଲା । ଏହାକୁ ସେ ବିକ୍ରି କରି ଟଙ୍କା କମେଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲା । କାରଣ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ବି ଅଧିକ ଥିଲା ।

୩. ପୋଲ ର ଚୋରୀ

ଗତ ବର୍ଷ ୨୦୧୯ରେ ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଏକ ସ୍ଥାନରେ ନଦୀ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ପୋଲକୁ ରାତା ରାତି ଚୋରୀ କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠିକାର ଲୋକମାନେ କହିଲେ କି ଏହି ପୋଲଟି କୌଣସି ପ୍ରାକୃତିକ ଘଟଣାରେ ଭାଙ୍ଗିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ଚୋରୀ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

୪. ଉଡାଜାହାଜ ର ଚୋରୀ

୨୦୦୩ ମସିହା ମେ ୨୫ ତାରିଖରେ ଏଲ୍ଘୋଲା ର ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଉଡାଜାହାଜ ଚୋରୀ ହୋଇଥିଲା । ଚୋର ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ପଶି ଉଡାଜାହାଜକୁ ଉଡେଇ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । ସେହି ଉଡାଜାହାଜକୁ ସେ ଆଣ୍ଟଲାଟିକା ମହାସାଗର ଦେଇ ଉଡେଇ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । ସେବେ ଠାରୁ ସେ ଉଡାଜାହାଜର କୌଣସି ସନ୍ଧାନ ମିଳିନାହିଁ ।

୫. ଘଣ୍ଟି ର ଚୋରୀ

୨୦୦୫ ମସିହାରେ ୱାସିଂଟନର ଏକ ମନ୍ଦିରରେ ୧୩୦୦ କିଲୋ ରୁ ଅଧିକ ଓଜନର ଏକ ଘଣ୍ଟିକୁ ରାତା ରାତି ଚୋରୀ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାକୁ କିଛି ଶକ୍ତିଶାଳି ଗୋଷ୍ଠୀ ଚୋରୀ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୩ ବର୍ଷ ପରେ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିଥିଲା ।

The post ଏହି ସବୁ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ୫ଟି ସବୁଠୁ ବଡ ଜିନିଷର ଚୋରୀ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତା ବି କରି ପାରିବେନି appeared first on Odia News.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here