ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ଜୀବର ରକ୍ତ ଅମୃତ ସମାନ ଅଟେ, ଗୋଟେ ଲିଟର ରକ୍ତର ଦାମ ଜାଣିକି ହେଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଏତେ ଟଙ୍କାରେ ….

0
Advertisement


ପ୍ରକୃତି ରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଓ ଅନେକ ପ୍ରଜାତି ର ଜୀବ ରହିଛନ୍ତି I ତେବେ ଆଜିକା ସମୟ ରେ ଏପରି ମଧ୍ୟ କିଛି ଜୀବ ରହିଛନ୍ତି ଯାହା ଙ୍କୁ ଆପଣ ଦେଖି ନ ଥିବେ I ଆମ ଧରା ପୃଷ୍ଠ ରେ ଅନେକ ପ୍ରଜାତି ର ଜୀବ ରହିଛନ୍ତି I ଏବଂ ଏପରି ଅନେକ ଜୀବ ରହିଛନ୍ତି ଯାହା ଙ୍କ ର କିଛି ବିଶେଷ ଗୁଣ କୁ ନେଇ ସେମାନେ ପରିଚାୟିତ ଅଟନ୍ତି I

ଆଜି ମଧ୍ୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଙ୍କ ପାଁଇ ରହିଛି ରହସ୍ୟ
ପୃଥିବୀ ର ଅନେକ ପ୍ରକାର ର ଜୀବ ରହିଛନ୍ତି , ଏପରି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସୁକ୍ଷ୍ମ ଜୀବ ରହିଛନ୍ତି ଯାହା ଙ୍କୁ ଖାଲି ଆଖି ରେ ଦେଖି ହେଇ ନ ଥାଏ I ଏବଂ ଏପରି ମଧ୍ୟ କିଛି ବିଶାଳ ଜୀବ ରହିଛନ୍ତି ଯାହା ଙ୍କୁ ଅନେକ କିମି ଦୂର ରୁ ଦେଖିପାରିବେ I କିଛି ଜୀବ ଆକ୍ରମକ ସ୍ଵଭାଵ ର ମଧ୍ୟ ହେଇଥାନ୍ତି I କିନ୍ତୁ କିଛି ଏପରି ଜୀବ ଙ୍କୁ ନେଇ ଆଜି ମଧ୍ୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନେ ରହସ୍ୟ ଘେର ରେ ରହିଛନ୍ତି I

ପ୍ରତୋକ ଜୀବ ଙ୍କ ର ରହିଥାଏ କିଛି ବିଶେଷ୍ୟତ୍ୱ
ଜଳ ଓ ଧରା ପୃଷ୍ଠ ରେ ଅନେକ ଅଦ୍ଭୁତ ଜୀବ ରହିଥାନ୍ତି I ତେବେ ଏହି ସବୁ ଜୀବ ଙ୍କ ର କିଛି ବିଶେଷ୍ୟତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ରହିଛି I ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ମନୁଷ୍ୟ କୁ ଅମର କରିବା ର ଗବେଷଣା କରି ଆସୁଛନ୍ତି I ଏପରି କିଛି ଔଷଧ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା କୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମନୁଷ୍ୟ ର ଆୟୁ ବୃଦ୍ଧି ହେଇପାରିବ I

ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ଜୀବ ରହିଛି ସମୁଦ୍ର ଗର୍ଭ ରେ
ଏହି ଉପାୟ ଏକ ଜୀବ ର ରକ୍ତ ରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଇଚି I ଏହି ଜୀବ ପାଣି ମଧ୍ୟ ରେ ରହିଛି I ଗବେଷକ ଙ୍କ ର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ଜୀବ ର ରକ୍ତ କୌଣସି ବରଦାନ ଠାରୁ କିଛି କମ ନୁହେଁ I ଏହି ଜୀବ ଦେଖିବା କୁ ଘୋଡା ନାଲ ଆକୃତି ର ଅଟେ I ଏବଂ ଏହା କୁ ହର୍ଷ ସୁ ନାମ ଦିଆ ଯାଇଥାଏ I

ଏହା ର ଆକ୍ରମକ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ
ଏହି କଙ୍କଡା କୁ ବୈଜ୍ଞାନିକ ନାମ ଦେଇଛନ୍ତି LIMULUS POLYPHEMUS I ଏହି ଜୀବ ପୃଥିବୀ ରେ ହଜାରେ ବର୍ଷ ହେବ ରହିଛନ୍ତି I ଆଜିକା ସମୟ ରେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନେ ଏହା ର ଗବେଷଣା କରି ଆସୁଛନ୍ତି I ଏହି କଙ୍କଡା ର ରକ୍ତ ନୀଳ ରଙ୍ଗ ର ଅଟେ I ଏହି ରକ୍ତ ରେ କପର ବେସ୍ଡ ରହିଛି I ଏହି କଙ୍କଡା ର ମୂଲ୍ୟ 15000 ଡଲାର ପ୍ରତି ଲିଟର ଅଟେ I ଅର୍ଥାତ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା ରେ ଏହା 10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା I

The post ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ଜୀବର ରକ୍ତ ଅମୃତ ସମାନ ଅଟେ, ଗୋଟେ ଲିଟର ରକ୍ତର ଦାମ ଜାଣିକି ହେଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଏତେ ଟଙ୍କାରେ …. appeared first on Odianews24.info.

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here