ଏହାର କେବଳ 4 ଟି ଦାନା, ଡାଇବେଟିସକୁ ମୂଳରୁ ହିଁ କରିଦେବ ଶେଷ- Health Tips

0
Advertisement

ବନ୍ଧୁଗଣ ନମସ୍କାର, ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଏକ ଚାମତ୍କାରୀ ଜିନିଷ ସମ୍ବନ୍ଧରେ କହିବୁ ଯାହାର ସେବନ ଦ୍ୱାରା ଏହା ମଧୁମେହ ରୋଗକୁ ମୂଳରୁ ଶେଷ କରିଦେବ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ତ ଜାଣିଥିବେ ମଧୁମେହ ରୋଗ ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୋଗ ଅଟେ, ଯାହାକୁ ଇଂରାଜୀ ରେ ଡାଇବେଟିସ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ଏହି ରୋଗ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବ୍ୟାପିଥାଏ । ଭାରତର ପ୍ରାୟ ୬କୋଟି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏହି ଭୟଙ୍କର ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍ତି । ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହି ରୋଗ ୧୦ କୋଟି ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କୁ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ରକ୍ତ ରେ ସୁଗାର ର ପରିମାଣ ଅଧିକ ହୋଇଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରରେ ଇନ୍ସୁଲୀନ ପ୍ରାକୃତିକ ରୂପରେ ତିଆରି ହେବା ବନ୍ଦ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ । ଏହି ରୋଗକୁ ମୂଳରୁ ଶେଷ କରିବା ନିମନ୍ତେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଔଷଧ ତିଆରି ହୋଇନାହିଁ,

କେବଳ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ଔଷଧ ର ସେବନ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆୟୁର୍ବେଦ ରେ କିଛି ଏଭଳି ଉପାୟ ରହିଛି ଯାହାର ପ୍ରୟୋଗ ଦ୍ୱାରା ଆମେ ମଧୁମେହ ରୋଗରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବା ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉପାୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ । ବନ୍ଧୁଗଣ ମଧୁମେହ ରୋଗ ପାଇଁ ଯେଉଁ ଜିନିଷ ଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ତାହା ହେଉଛି ମାଖାନା । ବନ୍ଧୁଗଣ ମାଖାନା ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭ ପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ । ଏହାର ସେବନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ ଇନ୍ସୁଲୀନ ପ୍ରାକୃତିକ ରୂପରେ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସୁଗର ର ମାତ୍ରା କୁ କମ କରିଥାଏ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଏହା ଶରୀରରୁ ମଧୁମେହ ରୋଗ ମୂଳ ରୁ ଶେଷ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ପ୍ରଥମେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାକୁ ସେବନ କରିବାର ବିଧି ।

୧. ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମଖନା କୁ କୌଣସି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସେବନ କରି ପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହାର ଲାଭ ତୁରନ୍ତ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ୪ ଦାନା ମଖନା ର ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ମଧୁମେହ କୁ ମୂଳରୁ ଶେଷ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁଗଣ ଏଥି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ନିୟମ ମଧ୍ୟ ମାନିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

୨. ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଠା ଜାତୀୟ ପଦାର୍ଥ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ତେଲ ଏବଂ ମସଲା ଜାତୀୟ ପଦାର୍ଥ ମଧ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ । ସାଲାଡ଼ ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ଖାଇବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଦିନକୁ ୪ ରୁ ୫ ଲିଟର ପାଣି ପିଇବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ ।

୩. ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ରନିଙ୍ଗ ବା ମର୍ନିଙ୍ଗ ୱାକ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ନିୟମିତ ଭାବରେ ମର୍ନିଙ୍ଗ ୱାକ କରନ୍ତୁ । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଯଦି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଔଷଧ ସେବନ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମଧୁମେହ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ଉପଚାର କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ । ଏହାର ଲାଭ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।

ଆଶା କରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ଏହାର କେବଳ 4 ଟି ଦାନା, ଡାଇବେଟିସକୁ ମୂଳରୁ ହିଁ କରିଦେବ ଶେଷ- Health Tips appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : //headlines9.com/ehara-kebala-chariti-dana-sugar/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here