ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ, ଗୋଟେ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଫରକ

0
Advertisement

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ହେଉ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେ ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମର ଉଚ୍ଚତା କମ୍ ତେବେ ତୁମର ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ବିଫଳ ହୁଏ । କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କନଫିଡେନ୍ସ ବା ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ଆସେନାହିଁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନିଜ ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାର କିଛି ସହଜ ଉପାୟ । ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉଚ୍ଚତାକୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ ।

ସେଥିପାଇଁ ତୁମେ ବରଗଡ, ପିଜା, ନୁଡୁଲ୍ସରୁ କ୍ଷୀର, ଦହି, ପନିର ଏବଂ ଡାଲି ଇତ୍ୟାଦିକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ନିଜ ଉଚ୍ଚତା ବଢାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କର ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ କୁ ଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ସେହି ସମୟରେ, ହାଡର ବିକାଶ ଏବଂ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ, ଆପଣ ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥରେ ଭରପୂର ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏଥିପାଇଁ ତୁମ ଖାଦ୍ୟର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ତୁମେ ପାଳଙ୍ଗ, ସବୁଜ ବିନ୍ସ, ଲେମ୍ବୁ, ବ୍ରୋକୋଲି, କୋବି, ଗାଜର, ବନ୍ଧାକୋବି, ଅଙ୍ଗୁର ଇତ୍ୟାଦି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଜରୁରୀ । କ୍ଷୀର ସହିତ ବାଦାମ ଏବଂ ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଉଚ୍ଚତା ଶୀଘ୍ର ବଢ଼ିଥାଏ ।

ଯଥାସମ୍ଭବ କାର୍ବୋନେଟେଡ୍ ପାନୀୟ ଏବଂ ଅଧିକ ଚିନି ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଖାଦ୍ୟ ବ୍ୟତୀତ ବ୍ୟାୟାମ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧିରେ ବହୁତ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ବିଶେଷ ଭାବରେ, ଆପଣ ଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିପାରିବେ ।

ଉଚ୍ଚତା ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଯଦି ଆପଣ ଯୋଗସାନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ତାଡାସାନା ଏକ ଉତ୍ତମ ଏବଂ ସହଜ ଯୋଗ ଅଟେ । ଏସବୁ ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ବସିବା ଏବଂ ଚାଲିବା ପଦ୍ଧତି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ । କଦାପି ନଇଁ କରି ବସନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଚାଲନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମେରୁଦଣ୍ଡ କୁ ସର୍ବଦା ସିଧା ରଖନ୍ତୁ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ, ଗୋଟେ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଫରକ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/health-tips-uchhata-badhei-balagi-sahaja-gharoi-upachara/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here