ଇନୋର ଏହି ସହଜ ଉପାୟ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣାନ୍ତୁ, ପୁରା ମଇଳା ହେଇଯାଇଥିବା ଦାନ୍ତକୁ ଏକ ମିନିଟରେ ଚାନ୍ଦି ପରି ଚମକାଇ ଦେବ ..

0
Advertisement

ଅନେକ ଥର ଆପଣ ଙ୍କର ଦାନ୍ତ ହଳଦିଆ ହେତୁ ଆପଣ କେଉଁଠାରେ ଠିକରେ କଥା ହେଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣ ଲୋକମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଖୋଲାଖୋଲି ହସନ୍ତି ନାହିଁ | ତେବେ ଚିନ୍ତା କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବ | ଆଜିର ସମୟରେ, କିଏ ବା ନ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦାନ୍ତ ଚକଚକିଆ ଏବଂ ଧଳା ହେଉ ବୋଲି | କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୁଏ ନାହିଁ | କୁହାଯାଏ ଯେ ମୁଖ ସୁନ୍ଦରତାରେ ଦାନ୍ତର ସୁନ୍ଦରତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଇଥାଏ | ଯେତେବେଳେ କି କିଛି ଲୋକ ସିଗାରେଟ୍ କିମ୍ବା ତମାଖୁ ସେବନ କରି ଦାନ୍ତରେ ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଏବଂ ଦାନ୍ତକୁ ଧଳା ରଖିବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଯାଏ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁ ଯେ ଓରାଲ ସଫା କରିବା ଏବଂ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ୱାରା ଏଥିରୁ ଆପଣ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |

ଗୋଟେ ତରଫରୁ କହିବା ତ ଓରାଲ ସଫା କରିବା ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପାଟିର ଭଲ କରୀକି ସଫା କରିବା, ଯେଉଁଥିରେ ଦାନ୍ତକୁ ଧଳା ରଖିବା ପାଇଁ ଦିନରେ ଦୁଇଥର ବ୍ରଶ୍ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ| ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତକୁ ସଫା ରଖିବା ପାଇଁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ତେବେ ଏହା ଅତି ସହଜ ଏବଂ ଶସ୍ତା ବି ଅଟେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉପାୟ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ହଳଦିଆ ଏବଂ ଖରାପ ଦାନ୍ତକୁ ଚମକାଇ ପାରିବେ | କହି ରକାହୂ ଯେ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ଜିନିଷରେ ଇନୋ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେଣୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଇନୋ ରହିବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ଅଟେ |

କହି ରଖୁ ଯେ ଇନୋରେ ସାଇଟ୍ରିକ୍ ଏସିଡ୍ ଏବଂ ସୋଡା ର ମିଶ୍ରଣ ଅଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ 40 ପ୍ରତିଶତ ବେକିଂ ସୋଡା ମଧ୍ୟ ଅଛି, ତେଣୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ, ଏହା କିଛି ଘରେ କେକ , ପୁରୀ , ଇଡଲି ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାହା ର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ମନା କରନ୍ତି |

ଏହି ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅଧା ଲେମ୍ବୁ ଏବଂ ଅଧା ଚାମଚ ଇନୋ ନେବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ପରେ, ଆପଣ ଇନୋକୁ ନିଜ ହାତରେ ନେଇ ସେଥିରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ପକାନ୍ତୁ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଏକ ବ୍ରଶ୍ ନେଇ ଦାନ୍ତରେ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ପରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ 1 ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ, ଏହା ପରେ ଏହାକୁ ସାଧାରଣ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ| ଆପଣ ଦେଖିବେ ଯେ ପ୍ରଥମ ଥର ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତ ମୋତି ପରି ଚମକିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ, ଆପଣ ଏହାକୁ ସପ୍ତାହରେ 2 ଥର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତ ସବୁବେଳେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ |

The post ଇନୋର ଏହି ସହଜ ଉପାୟ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣାନ୍ତୁ, ପୁରା ମଇଳା ହେଇଯାଇଥିବା ଦାନ୍ତକୁ ଏକ ମିନିଟରେ ଚାନ୍ଦି ପରି ଚମକାଇ ଦେବ .. appeared first on Odianews24.info.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : http://odianews24.info/ehi-sahaja-upaya-nischaya-aapnakntu/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here