ଆଖିର ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ବଢାଇବା ଓ ଚଷମା ଛଡାଇବାର ରାମବାଣ ଉପାୟ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର Acupressure ପଏଣ୍ଟ

0
Advertisement

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସମସ୍ତେ କୌଣସି ନା କୌଣସି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏମିତିରେ କିଏ ଔଷଧ ମାଧ୍ୟମରେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି ତ ଆଉ କିଛି ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ଓ ଯୋଗ ମାଧ୍ୟରେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଆକ୍ୟୁପ୍ରେସର ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଚଷମା ପିନ୍ଧୁଥିଲେ ତାହା ଆପଣ ଛାଡ଼ିଦେବେ । ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ପେନସିଲ କିମ୍ବା ପେନର ପଛ ପଟ ଦ୍ୱାରା ସେହି ଆକ୍ୟୁପ୍ରେସର ପଏଣ୍ଟକୁ ପ୍ରେସ କରିବାର ଅଛି ।

ଏହି ପଏଣ୍ଟକୁ ପ୍ରେସ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଚଷମା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । କହିବାକୁ ଗଲେ ସମସ୍ତେ ଚଷମା ପାଇଁ ଦୁଇ ତିନି ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦିଅନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ବେ ବି ଆମର ଆଖିର ନଜର ଠିକ ହୁଏ ନାହିଁ ।

କହିବାକୁ ଗଲେ ଆଖିର ଦ୍ରୁଷ୍ଟିଶକ୍ତି ଠିକ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ବାଦାମ, କ୍ଷୀର, ଶାଗ ଇତ୍ୟାଦି ପୌଷ୍ଟିକ ଭରା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଆକ୍ୟୁପ୍ରେସର ଉପଚାର ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଦ୍ରୁଷ୍ଟିଶକ୍ତି ଆପେ ଆପେ ଠିକ ହୋଇଯିବ । ଗୋଟିଏ ପେନସିଲ ଦ୍ଵାରା ହାତର ଦୁଇଟି ଆଙ୍ଗୁଳିର ପାପୁଲି ମଧ୍ୟରେ ପଏଣ୍ଟରେ ପ୍ରଥମେ ଦବାନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ପୁଣି ଠାରେ ପେନସିଲ ପଛପଟକୁ ଆଣ୍ଟିକ୍ଳକ ୱାଇଜ ଓ କ୍ଳକ ୱାଇଜରେ ୧୦ – ୧୦ ଥର ଦବାନତୁ ।

ଏହି ଆକ୍ୟୁପ୍ରେସର ପଏଣ୍ଟ ସୁଇଚ ବୋର୍ଡ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ । ସୁଇଚ ବୋର୍ଡକୁ ଅନ କଲେ ଫ୍ୟାନ ଲାଇଟ ଇତ୍ୟାଦି ଜଳେ ସେହିପରି ଆମ ହାତରେ ଓ ଗୋଡରେ କିଛି ଏଭଳି ପଏଣ୍ଟ ଅଚ୍ଛି ଯାହାକୁ ପ୍ରେସ କଲେ ଆମର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ପୁଣି ଆଉ ତିନୋଟି ଆଙ୍ଗୁଳି ମଝିରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ପଏଣ୍ଟରେ ଏହିଭଳି କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବାମ ହାତ ଓ ଡାହାଣ ହାତରେ କରିବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟଟି କରିବା ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ଲାଗିବ ନାହିଁ ।

ଏହା ଆପଣ ପଢିଲା ବେଳେ, ଶୋଇଲାବେଳେ ଅର୍ଥାତ ଯେତେବେଳେ ଚାହିଁବେ ସେତେବେଳେ କରିପାରିବେ । ଏହିପରି ଭାବରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଉପଚାର କରିବେ ତାହା ଆପଣଙ୍କର ଡାହାଣ ହାତର ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଳିରେ କରିବେ । ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଳିର ମଝିରେ ଯେଉଁ ଲାଇନ ଅଛି ତାହାର ଉପରକୁ ପେନ୍ସିଲ ପଛ ପଟ ଦ୍ଵାରା ଆଣ୍ଟିକ୍ଳକ ୱାଇଜ ଓ କ୍ଳକ ୱାଇଜ ଏହିଭଳି ଭାବରେ ୧୦ – ୧୦ ଥର ପ୍ରେସ କରନ୍ତୁ । ଏହିଭଳି କରିବା ଦ୍ଵାରା ଧୀରେ ଧୀରେ ଆପଣଙ୍କର ଆଖିର ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ଫେରି ଆସିବ ।

ଚାଳନ୍ତୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା । ସକାଳୁ ଉଠି ମୁହଁ ଭିତରେ ପାଣି ପୁରାଇ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆଖିର ରକ୍ତ ସଂଚାଳନ ବଢିଯାଏ । ସେହି ପାଣିକୁ ମୁହଁ ଭିତରେ ରଖି ଆଖିରେ ୪୦ ଥର ପାଣି ମାରନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଆପଣ ସବୁଦିନ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଆଖିର ଚଷମା ଦରକାର ପଡିବ ନାହିଁ ଓ ଆପଣଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ବଢିଯିବ ।

ଆଶାକରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଟିପ୍ସ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଭଲ ଲାଗିଲା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

The post ଆଖିର ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ବଢାଇବା ଓ ଚଷମା ଛଡାଇବାର ରାମବାଣ ଉପାୟ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର Acupressure ପଏଣ୍ଟ appeared first on Odia News.

Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Public Voice. To publish your news in our website for quality back links and traffic contact [email protected]

Publisher : https://headlines9.com/improve-eye-sight-with-acupressure-point/

Visit Our Youtube Chanel and Subsribe to watch public Survey : ( ଆମର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସର୍ଭେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରାଇବ କରନ୍ତୁ: ) - Click here : Public voice Tv
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )
ADVT - Contact 9668750718 ( Rs 5000 PM + 10 more digital campaign )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here